6 grudnia
środa
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Biskupia żonglerka - ewangelizacja na TikToku

Ocena: 0
1630

Ja będę podbijał piłkę i tyle razy, ile podbiję, macie odmówić „zdrowaśkę” w intencji powołań – mówi do młodych bp Stanisław Jamrozek na filmiku ks. Sebastiana Picura w serwisie TikTok po czym ubrany w biskupią sutannę, piuskę i z krzyżem pektoralnym na piersiach podbija piłkę ponad pięćdziesiąt razy.

fot. www.ekai.pl

Filmik rozpoczyna się słowami bp. Jamrozka: – Zachęcam do modlitwy o powołania. Tak ważne jest, żebyśmy na tej modlitwie trwali, bo Jezus mówi: „proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” – czym zachęca młodych do powiedzenia Panu Bogu „tak”.

– Cały różaniec trzeba odmówić, bo było pięćdziesiąt! – mówi z uśmiechem biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej po wykonaniu challengu. – Cały różaniec w intencji o powołania – precyzuje twórca kanału na TikToku, ks. Sebastian Picur pracujący w charakterze wikariusza w parafii św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie. – Oczywiście zapraszamy do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu – dodaje młody kapłan reklamując diecezjalne seminarium.

Ks. Sebastian Picur to trzydziestoczteroletni kapłan archidiecezji przemyskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 18 maja 2013 roku w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu z rąk abp. Józefa Michalika. Ewangelizację w Internecie rozpoczął w 2013 r., tworząc kanał „Ks. Sebastian Picur” w serwisie YouTube, na którym pojawiały się najpierw kazania, potem całe cykle rekolekcyjne, filmy Q&A, a nawet vlogi. Obecnie kanał subskrybuje prawie 10 tys. użytkowników serwisu.

Ks. Picur 12 grudnia 2020 wrzucił pierwszy filmik na kanale @ks.sebastianpicur w serwisie społecznościowym TikTok. Jak podkreśla kapłan, ma to być współczesna metoda ewangelizacji i docierania w przystępny sposób do młodych. Obecnie jego kanał obserwuje ok. 310 500 użytkowników serwisu TikTok, głównie młodzieży i dzieci.

@ks.sebastianpicur #ksiadz #wiara #biskup #sport #pilkanozna #laczynaspilka #powolanie #modlitwa #seminarium ? dźwięk oryginalny - Ks. Sebastian Picur

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Środa, I Tydzień adwentu
Oto Pan przyjdzie, aby lud swój zbawić.
+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 4, 18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII
+ Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter