21 października
niedziela
Urszuli, Hilarego, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Boliwia: obrona rodziny nie jest jej dyskryminacją

Ocena: 0
505

Obrona życia i rodziny nie oznacza dyskryminacji ani promowania nienawiści – napisali biskupi Boliwii w liście ogłoszonym m.in. w związku z odbywającymi się w tym kraju Marszami dla Życia i Rodziny.

2016-06-24 00:41
RV / La Paz, sg

Chociaż ich organizatorami są organizacje pozarządowe, to jednak cieszą się pełnym poparciem ze strony miejscowego Kościoła.

„Kościół katolicki wyraża zdecydowaną dezaprobatę wobec wszelkich aktów dyskryminacji i przemocy, w tym homofobii, oraz potwierdza, że wszyscy ludzie winni być dowartościowani i szanowani w swej wewnętrznej godności, gdyż zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boga” – czytamy w dokumencie biskupów. Zaznaczają oni w ten sposób, że ich zdecydowany sprzeciw wobec ideologii gender, która atakuje rodzinę będącą podstawą społeczeństwa, nie oznacza dyskryminacji ani szerzenia nienawiści.

Episkopat Boliwii sprzeciwia się tym, którzy próbują wywołać w tym punkcie konflikt społeczny. Wzywa zatem, by w trosce o rodziny kierować się przede wszystkim wartościami godności, sprawiedliwości i dobra wspólnego.

Warto przypomnieć, że pod koniec maja parlament tego południowoamerykańskiego kraju przyjął ustawę o tożsamości. Pozwala ona na zmianę w dokumentach imienia i płci konkretnej osoby. Jedynym obostrzeniem jest to, że zmianę taką można przeprowadzić tylko raz w życiu. Biskupi widzą w tym zagrożenie dla instytucji rodziny. Apelują więc, by z miłością i szacunkiem, ale zdecydowanie bronić daru rodziny i – idąc za wskazaniami Franciszka – pokazywać piękno przymierza mężczyzny i kobiety.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarzeNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -