16 kwietnia
wtorek
Kseni, Cecylii, Bernardety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Jerzy Mazur podziękował za wsparcie dla misjonarzy

Ocena: 0
447

Wszyscy jesteśmy wezwani by być misjonarzami i głosić Chrystusa w swoich środowiskach, w rodzinie, w szkole, w miejscu pracy – podkreślił przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur. Podziękował za ofiary składane w przypadającą dziś Niedzielę Misyjną na rzecz misji.

fot. Paulina Wołek

Światowy Dzień Misyjny nazywany Niedzielą Misyjną obchodzony jest na całym świecie od 1926 r. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Misyjny.

Jak powiedział bp Mazur, jest to czas ożywienia świadomości misyjnej i ukazywania misyjności Kościoła. Przewodniczący Komisji ds. Misji przypomniał słowa papieża Franciszka z orędzia na Światowy Dzień Misyjny, który wskazał, że wszyscy jesteśmy na mocy Chrztu św. uczniami-misjonarzami i wszyscy odpowiadamy za wielkie dzieło misyjne Kościoła.

– Mamy iść i głosić – to są słowa nadal aktualne: idź i kochaj, idź i czyń uczniami – zachęcił bp Mazur. Dodał, że świadomość bycia Kościołem z natury misyjnym powinna nas jeszcze bardziej mobilizować i ożywiać w nas zapał misyjny. – Pięć miliardów ludzi nie zna Chrystusa. Winniśmy go nieść i głosić w swoich środowiskach, w rodzinie, w szkole, w miejscu pracy – podkreślił bp Mazur.

W Niedzielę Misyjną w całym Kościele powszechnym zbierane są ofiary materialne przeznaczane na pomoc misjom. „W imieniu całej naszej Komisji i wszystkich misjonarzy, misjonarek, którzy otrzymują pomoc duchową i pomoc materialną wyrażam słowa wielkiej wdzięczności”- powiedział przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji.

Na świecie pracuje 350 tys. misjonarzy, z czego ponad 2 tys. to Polacy. Najwięcej z nich – w Afryce. Polacy każdego roku przekazują w Niedzielę Misyjną około 1 mln dolarów amerykańskich dla Kościołów misyjnych. Fundusze są przeznaczane m.in. na budowę kościołów, kaplic, domów parafialnych, a także na formację katechistów i kapłanów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 kwietnia

Wtorek, III Tydzień wielkanocny
Ja jestem chlebem życia.
Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 30-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter