20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Chrześcijanie najbardziej prześladowaną religią na świecie

Ocena: 0
1163

Według aktualnych analiz chrześcijanie są nadal najbardziej prześladowaną wspólnotą religijną. W największym stopniu narażeni są chrześcijańscy konwertyci, poinformowało Międzynarodowe Towarzystwo ds. Praw Człowieka (IGFM) 9 grudnia we Frankfurcie, podczas prezentacji dwóch roczników poświęconych wolności religijnej i prześladowaniu chrześcijan.

Fot. cathopic.com

Z okazji obchodzonego 10 grudnia Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka autorzy opracowania pragnęli zwrócić uwagę zwłaszcza na sytuację chrześcijan, którzy mimo prześladowań i pandemii koronawirusa przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Wspólnoty chrześcijańskie potrzebują największej ochrony zwłaszcza w państwach islamskich, jak Iran, Pakistan i Egipt, ale także w reżimach totalitarnych, jak np. w Chinach. Obie roczne dokumentacje zostały przygotowane przez IGFM w współpracy z Międzynarodowym Instytutem Wolności Religijnej i trzema niemieckojęzycznymi stowarzyszeniami ewangelickimi.

Prześladowanie i dyskryminacja chrześcijan ma miejsce „na wielu płaszczyznach”, powiedział przewodniczący Międzynarodowej Rady IGFM Thomas Schirrmacher. Jako przykład podał dyskryminowanie wyznawców prawosławia i innych chrześcijan w Europie Wschodniej. Inną sprawą jest akceptacja różnych wspólnot chrześcijańskich w poszczególnych krajach. Przykładem jest socjalistyczna Kuba, gdzie katolicyzm cieszy się względnie dużą wolnością, natomiast grupy ewangelikalne poddawane są coraz większej presji i zagrożeniom. Musimy opowiadać się za wolnością dla wszystkich religii i światopoglądów, stwierdził przedstawiciel IGFM. Podkreślił, że „wolność religijna jest równie ważna, jak na przykład wolność prasy i nie może stanowić prawa człowieka drugiej klasy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Piątek, III Tydzień wielkanocny
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije,
trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 52-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter