23 lutego
sobota
Romany, Damiana, Polikarpa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

COMECE o powołaniu Europy do wspierania pokoju

Ocena: 0
627

Wspieranie pokoju na świecie jako powołanie Europy będzie tematem zgromadzenia plenarnego Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

2016-02-25 14:44
pb (KAI/COMECE) / Bruksela, sg

Odbędzie się ono w dniach 2-4 marca w Brukseli z udziałem 27 biskupów - delegatów konferencji biskupich państw Unii Europejskiej.

Eksperci przedstawią im sytuację geopolityczną na wschodnich i południowych granicach UE i nowych wyzwaniach dla jej bezpieczeństwa. Refleksję teologiczną i etyczną nt. wartości pokoju zaprezentuje ks. Sea?n Healy z Irlandii.

Gościem zgromadzenia ma być Federica Mogherini, wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa. Mówić będzie o wypracowywaniu nowej globalnej strategii bezpieczeństwa i obrony dla UE.

Biskupi zapoznają się z projektem raportu nt. powołanie Europy do wspierania pokoju na świecie, przygotowanego przez wspólną komisję COMECE i Iustitia et Pax Europa (konferencji komisji episkopatów naszego kontynentu ds. sprawiedliwości i pokoju) ds. relacji zewnętrznych UE.

Zajmą się też kryzysem związanym z napływem uchodźców do Europy. Bp A?gidius Zsifkovics z Austrii podsumuje inicjatywy COMECE w tej dziedzinie.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -