24 lutego
sobota
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czciciele ojca Pio

Ocena: 0
914

Adwentowy dzień skupienia dla czcicieli świętego z Pietrelciny, organizowany przez sanktuarium św. Ojca Pio na warszawskim Gocławiu, odbył się już po raz szósty. Coroczna inicjatywa gromadzi modlących się za wstawiennictwem stygmatyka.

fot. Rafał Laszuk

Spotkanie 10 grudnia rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył bp Marek Solarczyk. – Kiedy Pan Bóg powierza człowiekowi pewne działania, to jednocześnie stawia go wobec niesamowitego daru swojej mocy, ale również wobec wielkiego wyzwania – mówił w homilii. – Bądźmy tymi, którzy będą potrafili z całą odpowiedzialnością i wytrwałością chronić tę bliskość z Bogiem, szukając Go w modlitwie – zachęcał.

Konferencję „Modlitwa w życiu św. Ojca Pio i św. Jana Pawła II” wygłosiła dr Wanda Półtawska, przez ponad pół wieku zaprzyjaźniona z Karolem Wojtyłą i obecna przy śmierci papieża. – Karol Wojtyła nauczał realizmu wiary. Prosił Boga o różne dary dla ludzi i je otrzymywał – mówiła. – Cierpienie jest największą Bożą tajemnicą. Nie można jej zrozumieć, trzeba ją przyjąć – zauważała, przedstawiając świadectwo ludzi wielkiej wiary, jakimi byli św. Pio i św. Jan Paweł II.

Wykład przybliżający istotę cierpienia dał ks. Dawid Sychowski. – Cierpienie upodabnia nas do Pana Jezusa, który poniósł mękę na krzyżu – podkreślił. – Cierpienie to dodatkowy adwent w naszym życiu, czas, w którym czekamy na przyjście Pana Boga.

Podczas skupienia rozważano tajemnice radosne Różańca i odprawiono Drogę Krzyżową. Spotkanie zakończono Koronką do Miłosierdzia Bożego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 lutego

Sobota, I Tydzień Wielkiego Postu
Oto teraz czas upragniony,
oto teraz dzień zbawienia.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Modlitwa o pełne zaufanie Jezusowi
Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter