19 sierpnia
piątek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czwarta grupa biskupów polskich spotkała się z papieżem

Ocena: 0
457

W czwartek przed południem czwarta grupa biskupów polskich: z metropolii katowickiej i krakowskiej uczestnicząca w wizycie „ad limina” spotkała się z papieżem Franciszkiem. Rozmowa trwała dwie i pół godziny. Na zakończenie w imieniu hierarchów abp Marek Jędraszewski podziękował Ojcu Świętemu za poświęcony czas.

Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

W rozmowie z Radiem Watykańskim, metropolita krakowski przyznał, że było to umacniające i wzruszające spotkanie. Mówi abp Marek Jędraszewski.

To było oczywiście spotkanie z Ojcem, Ojcem Świętym. Ale było to też spotkanie z bratem w biskupstwie, który czuje doskonale ciężar jaki spoczywa na pasterzach Kościoła. Odnieśliśmy jednoznacznie wrażenie, że Ojciec Święty doskonale zna różne trudności i wyzwania jakie stoją przed Kościołem w Polsce.

- podkreślił metropolita krakowski.

Stara się nie tylko te wyzwania rozumieć i wspierać modlitwą, ale także podczas spotkania z nami, służył również swoją osobistą radą, doskonałym wyczuciem oraz głęboką wiarą, że Bóg jest z nami. Swoją otwartością i serdecznością pokazał, że niezależnie od tego, co nas jeszcze może spotkać, to jedno jest pewne - że Chrystus jest z nami i bramy piekielne Kościoła nie przemogą. To bardzo wyraźnie wybrzmiało podczas naszego spotkania z papieżem

- dodał

Dla metropolity krakowskiego, który od 24 lat jest biskupem, była to druga wizyta „ad limina” podczas pontyfikatu Franciszka. Abp Jędraszewski zauważył, że wszystkie spotkania w dykasteriach watykańskich wskazują, że przyszłość Kościoła należy budować na fundamencie wiary i jedności z Ludem Bożym.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

Piątek, XX Tydzień zwykły – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
Cierpieli głód i pragnienie *
i wygasało w nich życie.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 34-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter