25 maja
sobota
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Diecezjalne ŚDM

Ocena: 0
1059

„Maryja wstała i poszła z pośpiechem” – to hasło tegorocznych 37. Światowych Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym, które odbywały się w obydwu warszawskich diecezjach 19 listopada. W diecezji warszawsko-praskiej młodzież spotkała się w czterech miejscach.

fot. Robert Śliwiński

W Legionowie w parafii św. Jana Kantego spotkanie rozpoczęło się koncertem ewangelizacyjnym zespołu „Full Power Spirit”. Po adoracji Najświętszego Sakramentu Eucharystii przewodniczył bp Romuald Kamiński. Ordynariusza powitał miejscowy proboszcz ks. Grzegorz Kucharski.

W homilii bp Kamiński przypomniał, że Światowe Dni Młodzieży zapoczątkował św. Jan Paweł II. – Patrząc z pewnej perspektywy już wielu lat, widzimy, że przynoszą dobre owoce. Staramy się, aby tak samo przeżyć te najbliższe miesiące, które wprowadzą nas do kolejnych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii – powiedział bp Kamiński. Dla Amelii Bisowskiej z parafii św. Trójcy w Kobyłce to wydarzenie jest okazją do spotkania się z Panem Bogiem. – Wszystkie pieśni i psalmy, które śpiewamy, podbudowują mnie i czuję, że Pan Jezus tu jest. Wybieram się na ŚDM do Lizbony – mówi. Dla Pauliny Czyrki z parafii św. Michała Archanioła z Nowego Dworu Mazowieckiego to spotkanie było dobrą formą spędzenia czasu we wspólnocie. – Dzięki niemu przybliżyłam się do Jezusa – dodaje.

W Sulejówku w parafii NMP Matki Kościoła Mszy świętej połączonej z przyrzeczeniami KSM przewodniczył bp Jacek Grzybowski. W Szkole Podstawowej nr 1 odbył się koncert ewangelizacyjny ze świadectwami. Bp Grzybowski przewodniczył też Eucharystii w parafii św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie rozpoczęło się koncertem ewangelizacyjnym zespołu „Wyrwani z Niewoli”. W Warszawie w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w programie była m.in. liturgia słowa z obrzędem posłania na ŚDM. Na zakończenie ze spektaklem dla młodzieży wystąpił Krakowski Teatr Biblijny.

W archidiecezji warszawskiej miejscem spotkania była Świątynia Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. W programie ewangelizacyjnym wystąpiły zespół „Syjon” i zespół DA Sandał. Młodzież wysłuchała świadectw kilku osób, które w latach ubiegłych uczestniczyły w ŚDM. Eucharystii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. W procesji do ołtarza niesiono relikwie patronów ŚDM w Lizbonie: św. Jana Pawła II, bł. Pier Giorgia Frassatiego i bł. Carla Acutisa. W homilii bp Michał Janocha wskazał na wartości, jakimi powinien kierować się człowiek. To wiara, prawda, szczerość, wolność, Boża radość – wymieniał bp Janocha, bazując na przykładach spotkanych przez siebie osób. Zachęcał młodych ludzi do odcinania się od postawy bycia w „kurniku”, w którym wszyscy krzyczą.

Jak mówi Klara Ruman z parafii Wszystkich Świętych w Warszawie, to spotkanie jest dla niej przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży, otwieraniem nowych drzwi na wiarę, poznawaniem nowych ludzi. – Mogłam zobaczyć, że ci mijani codziennie ludzie, co do których nie przypuszczałam, że chodzą do kościoła, są przy Bogu. Katarzyna Jarosz z parafii bł. Władysława z Gielniowa na warszawskim Ursynowie podkreśla, że to spotkanie pogłębiło jej wiarę i więź z Jezusem.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

Sobota, VII Tydzień wielkanocny
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 13-16
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter