25 maja
sobota
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dla innych

Ocena: 0
1096

W Zalesiu Dolnym parafianie są gotowi do dzielenia się z innymi. Dynamicznie rozwijają akcje charytatywne, które wspomagają lokalną społeczność oraz dzieci w Afryce.

fot. z archiwum parafialnego

Proboszcz ks. Tadeusz Huk z parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym podkreśla, że wierni są otwarci na potrzeby innych, niosąc konkretną pomoc. Dzieje się to m.in. dzięki szesnastoosobowej parafialnej Caritas pod kierunkiem s. Bogusławy, pasjonistki, która budzi wrażliwość na potrzeby osób najuboższych. Parafianin i wolontariusz Rafał Skomski opowiada, że wsparcia wymagają przede wszystkim osoby bezdomne zamieszkujące pustostany. – Nie mają prądu ani ogrzewania, dlatego zimą instalujemy im piecyki oraz dostarczamy materace, łóżka czy ubrania. Ponadto w ramach akcji bożonarodzeniowej przygotowujemy koperty z listami potrzeb. Chętni parafianie kupują niezbędne rzeczy, następnie przynoszą nam spakowane prezenty – opisuje Rafał Skomski. Paczki otrzymuje około stu rodzin, a stałą pomocą parafialnej Caritas objętych jest co najmniej czterdzieści samotnych i biednych osób.

Grupa parafianek ze swoimi rodzinami organizuje również akcję „Bądź aniołem, podaruj anioła”. Dwa razy w roku, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy, przygotowują ozdoby na świąteczny stół, które sprzedają na kiermaszu. Zebrane środki finansowe przekazują afrykańskim dzieciom przez s. Agnieszkę ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, posługującą na Czarnym Lądzie. Dodatkowo, niezależnie od tej inicjatywy, raz w miesiącu przeprowadzana jest zbiórka na cele misyjne.


Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 01 (844), 02 stycznia 2022 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 05 stycznia 2022


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

Sobota, VII Tydzień wielkanocny
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 13-16
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 maja



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter