17 października
czwartek
Wiktora, Marity, Ignacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dni skupienia dla instytucji pełniących posługę miłosierdzia

Ocena: 0
698

Ojciec Święty pragnie, by w Roku Miłosierdzia wszystkie kościelne organizacje i grupy charytatywne na całym świecie odbyły specjalny wielkopostny dzień skupienia. Jego przygotowanie powierzył Papieskiej Radzie „Cor Unum”.

2016-01-14 10:42
(KAI/RV) / Watykan, sg

Sekretarz tej watykańskiej dykasterii charytatywnej ks. Giampietro Dal Toso w rozmowie z Radiem Watykańskim wyjaśnił znaczenie tej inicjatywy, wychodząc od tematu obecnego Roku Świętego: „Miłosierni jak Ojciec”.

„Kościół przez swoich członków zawsze w ciągu wieków realizował to miłosierdzie, które otrzymał od Boga. Dlatego również papież, ogłaszając Jubileusz, podkreślił znaczenie uczynków miłosierdzia. W Kościele mamy niezliczoną ilość instytucji, grup, organizacji, które prowadzą pracę charytatywną i są świadkami miłosierdzia, służąc człowiekowi" - podkreślił sekretarz Rady.

Jednocześnie zwrócił uwagę, że "możemy świadczyć miłosierdzie tylko wtedy, gdy sami je przyjęliśmy". Zaznaczył, że jest to "klucz do zrozumienia tego wielkiego dnia skupienia, którego pragnęlibyśmy w całym Kościele na szczeblu lokalnym". Zadaniem Papieskiej Rady «Cor Unum» jest konkretna promocja tego dnia - oświadczył kapłan. Wyjaśnił, że nie ma to być ten sam dzień w całym Kościele. "Wszyscy wiemy, że papieżowi zależy, by obecny Jubileusz obchodzić przede wszystkim na miejscu. Chcemy zatem, żeby lokalnie decydowano, jak zorganizować ten dzień skupienia zgodnie z miejscowymi potrzebami” - oświadczył rozmówca Radia.

Poinformował też, że przygotowane przez Radę materiały do przygotowania wielkopostnego dnia skupienia instytucji i grup charytatywnych znaleźć można na jej stronie internetowej www.corunum.va. Jest on tam dostępny w kilku językach, także po polsku.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 października

On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który żyje dzięki wierze w Jezusa

Dziś w Kościele:
czwartek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 3,21-30a, Ps 130, Łk 11,47-54
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -