28 marca
sobota
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Do Watykanu na spotkanie z papieżem ws. pedofilii pojedzie abp Jędraszewski

Ocena: 0
1247

Do Watykanu na spotkanie poświęcone nadużyciom seksualnym duchownych wobec małoletnich pojedzie zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Marek Jędraszewski. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki jest hospitalizowany z powodu ostrego zapalenia płuc.

fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

Spotkanie przewodniczących episkopatów z papieżem Franciszkiem pt. "Ochrona małoletnich w Kościele" odbędzie się w dniach 21-24 lutego w Watykanie. Wcześniej zapowiadano, że uczestniczyć w nim będzie abp Gądecki.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik poinformował PAP we wtorek, że z powodu choroby abp. Gądeckiego na spotkanie pojedzie zastępca przewodniczącego KEP abp Jędraszewski. Przekazał też, że od kilku dni abp Stanisław Gądecki jest hospitalizowany z powodu ostrego zapalenia płuc.

W skład polskiej delegacji – jak podał ks. Rytel-Andrianik - wchodzą również: Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński oraz Koordynator KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży o. Adam Żak.

Rozpoczynający się w czwartek szczyt na temat walki z pedofilią i ochrony nieletnich, został zwołany przez papieża Franciszka. W pierwszym takim spotkaniu w historii Kościoła udział wezmą przewodniczący wszystkich episkopatów z całego świata oraz ponad 20 przełożonych żeńskich i męskich zgromadzeń. Łącznie w szczycie "Ochrona nieletnich w Kościele" pod przewodnictwem papieża uczestniczyć będzie 190 osób.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

«Nigdy jeszcze nikt tak nie przemawiał jak ten człowiek»
Dziś w Kościele: Sobota, IV Tydzień Wielkiego Postu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jr 11,18-20; Ps 7,2-3.9b-12; J 7,40-53
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
28 marca –  Parafia MB Wspomożycielki Wiernych (ul. Conrada 7, AW)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE

Tygodnik Idziemy dostępny w e-wydaniu!
Zachęcamy także do prenumeraty wydań drukowanych.

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter