28 maja
czwartek
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Do Watykanu na spotkanie z papieżem ws. pedofilii pojedzie abp Jędraszewski

Ocena: 0
1335

Do Watykanu na spotkanie poświęcone nadużyciom seksualnym duchownych wobec małoletnich pojedzie zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Marek Jędraszewski. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki jest hospitalizowany z powodu ostrego zapalenia płuc.

fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

Spotkanie przewodniczących episkopatów z papieżem Franciszkiem pt. "Ochrona małoletnich w Kościele" odbędzie się w dniach 21-24 lutego w Watykanie. Wcześniej zapowiadano, że uczestniczyć w nim będzie abp Gądecki.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik poinformował PAP we wtorek, że z powodu choroby abp. Gądeckiego na spotkanie pojedzie zastępca przewodniczącego KEP abp Jędraszewski. Przekazał też, że od kilku dni abp Stanisław Gądecki jest hospitalizowany z powodu ostrego zapalenia płuc.

W skład polskiej delegacji – jak podał ks. Rytel-Andrianik - wchodzą również: Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński oraz Koordynator KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży o. Adam Żak.

Rozpoczynający się w czwartek szczyt na temat walki z pedofilią i ochrony nieletnich, został zwołany przez papieża Franciszka. W pierwszym takim spotkaniu w historii Kościoła udział wezmą przewodniczący wszystkich episkopatów z całego świata oraz ponad 20 przełożonych żeńskich i męskich zgromadzeń. Łącznie w szczycie "Ochrona nieletnich w Kościele" pod przewodnictwem papieża uczestniczyć będzie 190 osób.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 maja

Czwartek, VII Tydzień Wielkanocny
+ dzień powszedni
Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 22,30; 23,6-11; Ps 16,1b-2a.5.7-11 ; J 17,20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter