15 lipca
środa
Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dobrzy jak chleb

Ocena: 0
1269

W parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Płudach odbyło się 16 stycznia spotkanie opłatkowe wszystkich Wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas.

2016-01-16 21:48
mb, sg
fot. Maciej Buda/Idziemy

Na początku Siostra ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek krótko przedstawiła życiorys Świętego Brata Alberta. – Idźcie tam, gdzie nikt nie chce iść – tak brzmiały słowa Świętego Brata, które przytoczyła Siostra.

Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka. – Życzę każdemu z nas, aby tajemnica Chrystusa wychodzącego, dotykającego drugiego człowieka i przemieniającego jego serce zawsze była obecna przez nas, przez nasze życie i naszą posługę miłości – mówił biskup pomocniczy diecezji warszawsko-paskiej. Na zakończenie nastąpiło przeniesienie relikwii św. Brata Alberta do niszy i krótka modlitwa.

Po uroczystościach Pani Maria, jedna z wolontariuszek PZC, zaznaczała jak ważny jest duchowy wymiar pomocy niesionej przez Caritas. Według niej, osoby potrzebujące mogą otrzymać pomoc materialną równie dobrze z opieki społecznej, natomiast najważniejsze powinno być pomaganie ludziom z myślą o ich zbawieniu, o ich świętości.

Po Mszy wszyscy uczestnicy przeszli do Wieczernika. Tam podzielono się opłatkiem i złożono życzenia. Następnie ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na bożonarodzeniową szopkę. – Pomoc, którą udzielamy dzieciom – judo, zajęcia plastyczne, pomoc w odrabianiu lekcji, zajęcia muzyczne, kulinarne – jest czymś, czego dzieci nie mają w domach m.in. ze względu na zabieganie rodziców bądź na trudną sytuację rodzinną lub finansową – powiedział Waldemar Miaśkiewicz, prowadzący zajęcia plastyczno-językowe dla młodzieży z Pragi-Północ w Klubie Alternatywnym Caritas DWP. Później odbyły się jasełka. – Dobrze jest ewangelizować poprzez takie przedsięwzięcia – wypowiadał się jeden z młodych uczestników tego wydarzenia. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 lipca

Środa, XV Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 10,5-7.13-16; Ps 94,5-10.14-15; Mt 11,25-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter