26 września
sobota
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych

Ocena: 0
1059

Już po raz czwarty, w piątą niedzielę Wielkiego Postu (13 marca), przejdzie ulicami Warszawy Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan. Odbędzie się ona pod hasłem: „By chrześcijanie mogli żyć w pokoju”.

2016-03-08 13:03
ad / Warszawa (KAI), mz
fot. Pixabay.com

Jej inicjatorem jest Instytut Ordo Caritatis.

Tematem tegorocznych rozważań będzie cierpienie prześladowanych chrześcijan w różnych częściach świata. Ostatni rok wypełniły przykłady nie tylko exodusu chrześcijan na Bliskim Wschodzie, ale także męczeńskich śmierci. Nie będą zapomniane także przykłady prześladowania od dziesiątków lat trwającego w Chinach czy w krajach muzułmańskich.

– Jesteśmy winni naszym braciom w wierze, chrześcijanom na całym świecie miłość i wsparcie. Nie mamy wpływów politycznych, ale mamy modlitwę – mówi Andrzej Dubiel, rzecznik Instytutu Ordo Caritatis.

W niedzielę o godz. 14.00 odprawiona zostanie Eucharystia w kościele św. Klemensa Hofbauera przy ul. Karolkowej 49. Godzinę później rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zgromadzeni przejdą ulicami Warszawy do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

Instytut Ordo Caritatis prowadzi działalność służącą podtrzymywaniu i upowszechnianiu zasad cywilizacji chrześcijańskiej i życia katolickiego, polskiej racji stanu, tradycji i tożsamości narodowej, praw rodziny, szacunku dla macierzyństwa i życia ludzkiego, wolnej przedsiębiorczości, upowszechnienia własności i solidarności społecznej oraz kształtowaniu postaw odpowiedzialności społecznej opartej na tych zasadach.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 września

Sobota, XXV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Usuń przygnębienie ze swego serca i oddal ból od twego ciała
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Koh 11, 9 – 12, 8; Ps 90, 3-6. 12-14 i 17; Łk 9, 43b-45
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter