30 czerwca
czwartek
Emilii, Lucyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

DW-P pomoże uchodźcom

Ocena: 0
544

Kolejne miejsca dla uchodźców wojennych przygotowała diecezja warszawsko-praska. Bp Romuald Kamiński ponawia apel o intensywną modlitwę w intencji pokoju. Będą też zbiórki do puszek.

fot. ks. Mariusz Wedziuk

Diecezja warszawsko-praska pozostaje w kontakcie ze służbami państwowymi. Już teraz może przyjąć 60 uchodźców z Ukrainy. – Jeżeli dostaniemy taki sygnał to w ciągu kilku- kilkunastu godzin jesteśmy w stanie przyjąć 60 osób w ośrodku Caritas w Urlach. Mamy wstępnie inne miejsca. Będziemy w kontakcie z naszymi parafiami i będziemy organizowali kolejne miejsca w miarę potrzeb – zapowiedział rzecznik diecezji warszawsko-praskiej Jakub Troszyński.

Parafie angażują się w pomoc. Poradnię psychologiczną dla obywateli Ukrainy uruchomiła parafia Narodzenia Pańskiego na Witolinie. – U mnie pracują dwie osoby z Ukrainy,  znam też Ukraińców. Wczoraj w rozmowie telefonicznej z jednym, drugim, trzecim, czwartym doszedłem do wniosku, że są bardzo rozbici: został tam ktoś bliski z rodziny, mama, brat, żona, dzieci. Podzwoniłem po znajomych lekarzach, psychologach, psychiatrach. Zgłosili się jako wolontariusze. Jutro mamy pierwsze spotkania – mówił proboszcz Parafii Narodzenia Pańskiego ks. Grzegorz Kowalczyk.

Poradnia oferuje możliwość rozmowy z psychologiem po wcześniejszym umówieniu się pod numerem telefonu: 697 220 400. Zbiórki do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy, odbędą się w kościołach diecezji warszawsko-praskiej w najbliższą niedzielę (27 lutego) i w Środę Popielcową (2 marca).

Sprawdź też:

Archidiecezja Warszawska przygotowuje miejsca dla uchodźców z Ukrainy

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 czerwca

Czwartek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników
św. Kościoła Rzymskiego

On wstał i poszedł do domu.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter