25 lipca
czwartek
Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dziś na Jasnej Górze zbierze się Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski

Ocena: 0
152

W przeddzień uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, na Jasnej Górze odbędą się dziś obrady Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Episkopatu zaznaczył, że głównymi tematami będą lekcje religii w szkołach, standardy ochrony małoletnich oraz inicjatywy związane z jubileuszami kościelnymi 2025 i 2033 roku. 

BP KEP

„W czasie obrad przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP bp Wojciech Osial przedstawi aktualny stan prac Zespołu Roboczego ds. kontaktów z Rządem RP w sprawie lekcji religii w szkole” – stwierdził bp Miziński.

Sekretarz generalny Episkopatu poinformował, że w kwestii ochrony małoletnich abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. ochrony nieletnich, odniesie się do stanu przygotowań do powołania „Zespołu kościelnego do zbadania problemu wykorzystania seksualnego małoletnich przez niektórych duchownych”. Dodał, że również o. Adam Żak SJ zaprezentuje biskupom, jak przebiega proces przygotowania standardów ochrony małoletnich i osób bezbronnych w placówkach prowadzonych przez Kościół katolicki w Polsce.

Ponadto, podczas zebrania, biskupi podejmą temat ogólnopolskich inicjatyw w ramach obchodów Roku Jubileuszowego 2025 oraz wydarzeń kościelnych związanych z Wielką Nowenną przed Jubileuszem 2000-lecia dzieła Odkupienia, który będziemy obchodzić w 2033 roku.

Biskupi uczestniczący w obradach Rady Stałej oraz inni przedstawiciele Episkopatu, którzy do nich dołączą, będą uczestniczyć następnego dnia, 3 maja, w obchodach uroczystości NMP Królowej Polski na szczycie jasnogórskim. Uroczystościom będzie przewodniczył abp Tadeusz Wojda SAC, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Po zakończeniu obrad Rady Stałej nie jest przewidziana konferencja prasowa dla dziennikarzy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 lipca

Czwartek, XVI Tydzień zwykły
Święto św. Jakuba, apostoła
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 20-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter