10 grudnia
niedziela
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Eparcha Charkowa: ludzie potrzebują wiary w Boga

Ocena: 4.6
519

Od wczoraj trwa rosyjska ofensywa w Charkowie. Mieszkańcy drugiego co do wielkości miasta na Ukrainie bronili się przez całą noc. „Kościół jest cały czas otwarty, niesiemy ludziom pomoc i nadzieję” – mówi ukraiński eparcha greckokatolicki w Charkowie Wasyl Tuczapeć.

Fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV

Gubernator miasta ogłosił, że siły ukraińskie odzyskały kontrolę nad Charkowem i wyparły wojska rosyjskie. Niestety, mimo to, miasto od kilkunastu godzin jest intensywnie bombardowane, a rosyjski atak spowodował wysadzenie gazociągu w Charkowie. W wyniku ostrzałów zginęło kilkadziesiąt osób.

Kościół w mieście stara się nieść ludziom pocieszenie i pomoc. Kościoły służą ludziom zarówno jako miejsca modlitwy, jak i miejsca schronienia. Ludzie mogą uczestniczyć w liturgii. „Nie przestajemy się modlić każdego dnia. Świętą Liturgię celebrujemy codziennie. Osoby, które nie mogą uczestniczyć fizycznie, biorą udział w transmisjach online” – stwierdza biskup.

„Od początku wojny ludzie żyją w strachu, niepokoju i panice. Ukrywają się nawet jeśli aktualnie, w danym momencie, nie ma zagrożenia” – opisuje sytuację duchowny. – „Dlatego obecność Kościoła jest teraz szczególnie potrzebna. Spowiedź i rozmowy duchowe pomagają wyjść z kryzysu psychicznego. Staramy nieść ludziom pomoc duchowo, wspierać ich i im pomagać, by mogli zachować więcej pokoju wewnętrznego i mieli nadzieję, by zachowali wiarę, nie w siebie, ale w Boga”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 grudnia

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 5, 17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter