1 czerwca
czwartek
Justyna, Anieli, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Episkopat celebrował Mszę w intencji papieża

Ocena: 0
259

"Powinniśmy w tę uroczystość włączyć jeszcze dwie niezwykle ważne intencje, w których modlimy się w ciągu ostatniego roku, a zwłaszcza w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy" - mówił kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. sprawowanej z udziałem Episkopatu Polski w Świątyni Opatrzności Bożej w 10 rocznicę wyboru papieża Franciszka. 

Fot. Twitter/Episkopat News

Mszy św. przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, który wkrótce zakończy swoją misję dyplomatyczną w Polsce. Włoski hierarcha został mianowany przez papieża Franciszka rektorem Papieskiej Akademii Kościelnej w Rzymie. Do Świątyni Opatrzności Bożej przybyli przedstawiciele rządu, władz samorządowych, żeńskich i męskich zgromadzeń zakonnych oraz mieszkańcy stolicy.

Jak dodał kard. Nycz, „powinniśmy w tę dzisiejszą uroczystość włączyć jeszcze dwie niezwykle ważne intencje, w których modlimy się w ciągu ostatniego roku, a zwłaszcza w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy”.

Po pierwsze: za Ukrainę cierpiącą okrutnie od ponad roku – módlmy się o sprawiedliwy pokój, aby przestali ginąć ludzie, wioski i miasta całego naszego sąsiedzkiego kraju. Gdybyśmy pozostali tylko na poziomie wypowiedzi świeckich, militarnych, nie byłby to język Ewangelii i Kościoła. Kościół, a może Kościoły chrześcijańskie, mają tu do dopowiedzenia wołanie o modlitwę i wielki apel do rządzących tym światem o rychły i sprawiedliwy pokój dla Ukrainy

– powiedział kard. Nycz.

Po drugie: pokorna i wielka modlitwa o jednoznaczną postawę w dyskusji wokół ostatnich spraw związanych z atakiem na św. Jana Pawła II. Przecież to jest jednoznaczne uderzenie w jego osobę, w jego świętość i w Kościół

– dodał metropolita warszawski.

Celebrowana w Świątyni Opatrzności Bożej Eucharystia – wskazywał w homilii abp Józef Guzdek – jest wielkim dziękczynieniem za posługę papieża Franciszka – Piotra naszych czasów, który „obwieszcza zbawienie” całemu światu.

W tym czasie już czterdzieści razy udawał się w różne rejony świata, szczególnie tam, gdzie żyją ludzie dotknięci nędzą i wyzyskiem, przemocą i wojną, czego potwierdzeniem była ostatnia pielgrzymka do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego

– przypomniał hierarcha.

Jak zaznaczył, Franciszek z odwagą proroka głosi całą prawdę objawioną, przekonany, że walka o przyszłość Kościoła toczy się na płaszczyźnie prawdy.

Po liturgii w imieniu Konferencji Episkopatu Polski za posługę nuncjusza apostolskiego w Polsce podziękował abp. Salvatore Pennacchio przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 czerwca

Czwartek, VIII Tydzień Wielkanocny - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26, 36-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter