16 lipca
wtorek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek apeluje o zaprzestanie walk w RŚA

Ocena: 0
261

Niech ucichną walki i zwycięży dobra wola prowadzenia dialogu, aby dać temu krajowi pokój i rozwój – zaapelował papież Franciszek na zakończenie modlitwy Regina Coeli w Watykanie, nawiązując do ubiegłotygodniowych zamieszek w Republice Środkowej Afryki.

fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Zachęcał też do modlitwy w intencji katolików w Chinach, w związku z Dniem Modlitw za Kościół w Chinach, obchodzony 24 maja.

Na zakończenie południowej modlitwy Regina Coeli, papież Franciszek odniósł się do krwawych zamieszek, które w ubiegłym tygodniu miały miejsce w Republice Środkowej Afryki. Zapewnił, że ten kraj jest wciąż bliski jego sercu, zwłaszcza po wizycie, którą odbył tam w listopadzie 2015 r. 

– Jestem blisko ludności, biskupów i wszystkich tych, którzy działają na dla dobra ludzi i pokojowego współistnienia – mówił papież. Zaapelował też o zaprzestanie walk i podjęcie pokojowych rozmów. 

– Niech ucichną walki i zwycięży dobra wola prowadzenia dialogu, aby dać temu krajowi pokój i rozwój – prosił Ojciec Święty. 

Przypomniał też, że 24 maja jest dniem duchowego zjednoczenia z katolikami w Chinach i modlitwy w ich intencji za wstawiennictem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych czczonej w szanghajskiej bazylice w Sheshan. Zwrócił się też bezpośrednio do katolików z Chin.

– Wznosimy wzrok ku Maryi naszej Matce, aby pomogła nam rozeznać wolę Boga dotyczącą konkretnej drogi Kościoła w Chinach i aby wspierała nas w przyjmowaniu z miłością Jego planu miłości. Maryja zachęca nas do osobistego wkładu w budowanie wspólnoty pomiędzy wierzącymi i harmonii wewnątrz społeczeństwa – mówił papież. 

Na zakończenie papież pozdrowił także pielgrzymów przybyłych na pl. Świętego Piotra, szczególnie wiernych z Pamplony, Lizbony, Paryża, Walencji, a także z Kanady i Stanów Zjednoczonych, wśród których znaleźli się wierni z Wyspy Guam. Swoje pozdrowienia skierował też do bierzmowanych z diecezji Genui, którzy przybyli do Rzymu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

" Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie "

Dziś w Kościele: wtorek, XIV tydzień zwykły
+ wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 2, 1-15a; Ps 69; Mt 11, 20-24
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -