22 stycznia
sobota
Anastazego, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek dziękuje Polakom za wsparcie Kościoła w krajach Europy wschodniej i Azji

Ocena: 0
473

„Dziękuję wszystkim, którzy od ponad dwudziestu lat, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, wspierają Kościół w krajach Europy wschodniej i Azji modlitwą i ofiarami" – powiedział papież w pozdrowieniach do Polaków podczas środowej audiencji generalnej. Franciszek zachęcił do wsparcia modlitwą i ofiarą obchodzonego w Kościele w Polsce Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Pomoc osobom potrzebującym i bezdomnym, Siostry Albertynki, Lwów, Ukraina, fot. Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie / BP KEP

W pozdrowieniach do pielgrzymów papież zwrócił uwagę, że czas Adwentu zachęca nas do przygotowania się na Boże Narodzenie, do przyjęcia bez obaw Chrystusa, który przychodzi do nas. „Jeśli otworzymy mu drzwi naszego życia, wszystko rozbłyśnie nowym światłem: rodzina, praca, cierpienie oraz zdrowie staną się okazjami, aby odkryć jego pocieszającą obecność” – zaznaczył Franciszek.

Publikujemy pełny tekst pozdrowień Ojca Świętego:

Serdecznie witam polskich pielgrzymów.

Drodzy bracia i siostry, w niedzielę w Polsce obchodzony będzie „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Dziękuję wszystkim, którzy od ponad dwudziestu lat, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, wspierają Kościół w krajach Europy wschodniej i Azji modlitwą i ofiarami. Niech Pan wynagrodzi swoją łaską waszą hojną troską o braci chrześcijan w potrzebie.

Z serca wam błogosławię!

Przeczytaj taże:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 stycznia

Sobota, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. Najświętszej Maryi Panny w sobotę/ wsp. św. Wincentego, diakona i męczennika/ wsp.  św. Wincentego Pallottiego
Bogu zaufam, nie będę się lękał.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II): Mk 3,20-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter