28 maja
wtorek
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek na Anioł Pański: wystrzegajmy się fałszu serca i obłudy

Ocena: 3.55
1079

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zapewnił o swojej pamięci o wstrząsanej trwającym od ponad roku konfliktem Etiopii, apelując o pomoc dla całego regionu Rogu Afryki. Zapewnił takze o swej modlitwie za ofiary pożaru w stolicy Liberii, Freetown, przypomniał o wczorajszej beatyfikacji w Hiszpanii kapucynów – ofiar wojny domowej oraz pozdrowił grupy obecne na placu św. Piotra.

Tłumaczenie słowa papieskiego po modlitwie Anioł Pański:

Drodzy Bracia i Siostry,

Z niepokojem śledzę wiadomości napływające z regionu Rogu Afryki, zwłaszcza z Etiopii, wstrząsanej trwającym od ponad roku konfliktem, który spowodował liczne ofiary i poważny kryzys humanitarny. Zachęcam wszystkich do modlitwy za tę ludność, która została bardzo ciężko doświadczona, i ponawiam mój apel, aby zwyciężyła zgoda i pokojowa droga dialogu.

Zapewniam również o mojej modlitwie za ofiary pożaru, który wybuchł w wyniku eksplozji paliwa na obrzeżach Freetown, stolicy Sierra Leone.

Wczoraj w Manresie, w Hiszpanii, zostali ogłoszeni błogosławionymi trzej męczennicy za wiarę, należący do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów: Benedykt ze Świętej Colomy de Gramenet, Józef Oriol i Dominik z Sant Pere de Riudebitlles. Zostali zabici podczas prześladowań religijnych ubiegłego wieku w Hiszpanii, okazując się pokornymi i odważnymi świadkami Chrystusa. Niech ich przykład pomoże dzisiejszym chrześcijanom trwać w wierności swemu powołaniu, także w chwilach próby. Oklaskujmy tych nowych błogosławionych!

Pozdrawiam was wszystkich, drodzy wierni Rzymu i pielgrzymi z różnych krajów, a szczególnie tych, którzy przybyli ze Stanów Zjednoczonych Ameryki i z Portugalii. Pozdrawiam grupy wiernych z Prato i Foligno oraz młodzież z Bresso, która złożyła wyznanie wiary.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. I proszę, nie zapomnijcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do widzenia!

tłum. o. Stanisław Tasiemski OP (KAI) / Watykan

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 maja

Środa, VIII Tydzień wielkanocny
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć
i dać swoje życie jako okup za wielu.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 32-45
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter