4 lutego
sobota
Andrzeja, Weroniki, Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek obchodzi imieniny

Ocena: 0
467

Papież Franciszek, czyli Jorge Maria Bergoglio obchodzi 23 kwietnia imieniny - tego dnia Kościół powszechny wspomina św. Jerzego. Z tej okazji 600 ubogich i bezdomnych przyjmie w Watykanie drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

fot. www.cathopic.com

O tym prezencie poinformował jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski. 1400 osób otrzymało już dawkę kropli miłości – mówi Radiu Watykańskiemu. Ubodzy i bezdomni przyjmą preparat w Auli Pawła VI, gdzie stworzono tymczasowe watykańskie centrum szczepień. Później spotkają się z Franciszkiem i wezmą udział w jego imieninach.

To kolejny raz, kiedy Franciszek z okazji swoich imienin postanowił obdarować innych. W 2020 roku wysłał respiratory do Rumunii – kraju, który wtedy walczył z koronawirusem. Wcześniej obdarował młodzież z diecezji mediolańskiej, przekazał też 20-kilogramowe jajko czekoladowe dla stołówki dla ubogich, która jest prowadzona przez Caritas na dworcu Termini w Rzymie.

Szczepienia w Watykanie

Szczepienia w Watykanie rozpoczęły się pod koniec stycznia. Poza pracownikami i mieszkańcami zostało zaszczepionych ponad 1400 osób starszych, ubogich i bezdomnych.  Organizatorem akcji jest Urząd Dobroczynności Apostolskiej prowadzony przez kard. Krajewskiego. Dzisiaj, w dniu swoich imienin, krótko po godzinie 10.30, papież Franciszek odwiedził aulę Pawła VI, aby odwiedzić osoby potrzebujące, oczekujące na drugą dawkę szczepionki.

Papież pozdrowił obecnych wzdłuż trasy przygotowanej w auli do szczepień, od wejścia do poczekalni i po zakończeniu zabiegu. Na koniec zatrzymał się, aby podarować czekoladowe jajko, które zostało rozdane wszystkim przez wolontariuszy, zgodnie z obowiązującymi środkami sanitarnymi. Kiedy Ojciec Święty wychodził, obecni zaśpiewali pieśń z życzeniami imieninowymi, a on sam zatrzymał się, by w świątecznej i serdecznej atmosferze porozmawiać z niektórymi wolontariuszami, dziękując im i zalecając, by „kontynuowali swoje zaangażowanie!”.

Za pośrednictwem Jałmużnika, kard. Konrada Krajewskiego Ojciec Święty skierował słowa wdzięczności dla osób, które przyczyniły się do przeprowadzenia szczepień oraz do inicjatywy, która pozwoli dotrzeć do wielu oczekujących na szczepienie w krajach najuboższych. Krótko po godz. 11.00 papież Franciszek powrócił do Domu Świętej Marty. – Dzisiaj w Watykanie zostanie zaszczepionych po raz drugi niemal 600 osób z około 1400 potrzebujących, którzy otrzymali pierwszą dawkę w minionych tygodniach – stwierdza komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Tak jak każdy z nas obchodzi imieniny w gronie przyjaciół, tak przyjaciele Ojca Świętego, czyli bezdomni, chorzy, pozbawieni praw, dokumentów, szczególnie z naszych noclegowni na terenie Rzymu i wokół Rzymu będą mieli tę okazję, aby otrzymać dar kolejnej szczepionki, który dla nich jest wielkim dobrodziejstwem, ponieważ są wykluczeni. Nie mając dokumentów, nie posiadając obywatelstwa włoskiego, nie mogliby być zaszczepieni

– zauważył kard. Krajewski.

Zobacz:

Franciszek w auli Pawła VI

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 5 lutego stycznia

Niedziela, V tydzień zwykły
«Wy jesteście solą ziemi.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 5, 13-16
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Dynamizm chrześcijan

+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.1

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter