11 grudnia
poniedziałek
Damazego, Waldemara, Daniela
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek wyrusza do Maroka "śladami świętego poprzednika Jana Pawła II"

Ocena: 0
1394

Papież Franciszek powiedział w przesłaniu do mieszkańców Maroka, że przybędzie do nich w sobotę śladami świętego Jana Pawła II jako "pielgrzym pokoju i braterstwa". Watykan opublikował w czwartek wideo z papieskim orędziem.
Zwracając się do ludności Maroka, Franciszek podkreślił: "Jestem wdzięczny Jego Wysokości królowi Mohammedowi VI za uprzejme zaproszenie i władzom Maroka za troskliwą współpracę".

fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

"Śladami mojego świętego poprzednika Jana Pawła II przybywam jako pielgrzym pokoju i braterstwa w świecie, który tak bardzo tego potrzebuje. Jako chrześcijanie i muzułmanie wierzymy w Boga Stwórcę i Boga Miłosiernego, który stworzył ludzi i umieścił ich w świecie, by żyli jak bracia, szanując siebie nawzajem w różnorodności i pomagając w potrzebie" - dodał papież.

Bóg, jak zaznaczył Franciszek, "powierzył im ziemię, nasz wspólny dom, aby strzegli jej z odpowiedzialnością i zachowali dla przyszłych pokoleń". "Z radością będę dzielił się z wami tymi przekonaniami bezpośrednio podczas spotkania w Rabacie. Ponadto ta podróż da mi cenną okazję do tego, by odwiedzić wspólnotę chrześcijańską obecną w Maroku i dodać otuchy na jej drodze. Spotkam się też z migrantami, którzy są wezwaniem do tego, by razem budować świat bardziej sprawiedliwy i solidarny" - mówił Franciszek, zapowiadając swą dwudniową podróż.

Hasłem jego 28. zagranicznej pielgrzymki będą słowa "Sługa nadziei". Jej tematami przewodnimi będzie dialog z islamem, zapoczątkowany w Maroku przez św. Jana Pawła II podczas jego wizyty w 1985 roku, a także migracja. Kraj ten jest na szlaku tysięcy migrantów przybywających tam z Afryki Subsaharyjskiej. Muzułmanie stanowią 98 proc. ludności Maroka. Wspólnota katolicka liczy ok. 23 tys. osób. W niedzielę papież odprawi dla niej mszę w Rabacie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 grudnia

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 5, 17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter