29 marca
niedziela
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Giżycko zaprasza

Ocena: 0
2827

Tradycyjne już rozpoczęcie Lata z Chrystusem na Mazurach – dwudniowa impreza ewangelizacyjna, gromadząca licznych turystów, żeglarzy i mieszkańców – odbędzie się 1 i 2 lipca w Giżycku.

Poprzedzą je kilkudniowe rekolekcje, poprowadzone przez ks. Michała Olszewskiego SCJ, dyrektora Grupy Medialnej „Profeto”, znanego rekolekcjonisty i misjonarza miłosierdzia.

Na początek mocne uderzenie, czyli w sobotę 1 lipca o godz. 17 widowisko plenerowe na urokliwym Wzgórzu św. Brunona „Wielki tryumf Maryi” w wykonaniu ponad setki aktorów-amatorów i w reżyserii ks. Mariusza Pawliny – twórców wspaniałego misterium Męki Pańskiej, o którym pisaliśmy w „Idziemy”. Spektakl, pokazujący Maryję jako Niewiastę z Apokalipsy, Matkę Kościoła, Królową Polski i pokoju, nawiąże do ważnych tegorocznych wydarzeń maryjnych: 100-lecia objawień fatimskich, 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie, 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, a także 25-lecia diecezji ełckiej. Po spektaklu patronujący wydarzeniu biskup ełcki Jerzy Mazur SDB odprawi Mszę Świętą z udziałem żeglarzy, na łodziach zacumowanych na jeziorze Niegocin. Następnie odbędzie się Wieczór Wielbienia z Maryją Królową Pokoju, prowadzony przez Leopolda Twardowskiego z zespołem Poznańskie Wielbienie.

Kolejnego dnia, w niedzielę 2 lipca o godz. 13, w giżyckim Sanktuarium św. Brunona zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa z udziałem delegacji z zaprzyjaźnionego Kwerfurtu – rodzinnego miasta misjonarza Prus Wschodnich i męczennika z XI wieku. Zakończy ją procesja przez całe miasto do krzyża na Wzgórzu św. Brunona.

Organizatorzy serdecznie zachęcają do odwiedzenia Mazur w pierwszy lipcowy weekend i rozpoczęcia wakacji z Bogiem. Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 29 marca

Kto we Mnie wierzy, choćby umarł, żyć będzie.
Dziś w Kościele: V Niedziela Wielkiego Postu
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 37,12-14; Ps 130,1b-8; Rz 8,8-11; J 11,1-45
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
29 marca – Konkatedra MB Zwycięskiej, Parafia Bożego Ciała na Kamionku (ul. Grochowska 365, DW-P)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE

Tygodnik Idziemy dostępny w e-wydaniu!
Zachęcamy także do prenumeraty wydań drukowanych.

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter