18 marca
niedziela
Cyryla, Edwarda, Boguchwaly
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jeśli nie oni, to kto?

Ocena: 0
461

Powstali nie po to, by walczyć z kryzysem męskości czy ojcostwa, ale by stworzyć przestrzeń, w której mogą wzrastać w każdym obszarze życia.

fot. arch. MŚJ

Od dziesięciu lat tworzą w Polsce katolicką sieć mężczyzn, którzy powierzyli swoje życie Jezusowi Chrystusowi – Mężczyźni św. Józefa.

 

Chodzenie po wodzie

„Marnują życie” – myślał Andrzej Lewek, patrząc z okna swojego domu na mężczyzn spędzających długie godziny pod sklepem. On, pracownik zachodniej korporacji, przez lata związany z kursami ewangelizacji, potraktował to jako wyzwanie. Znał Donalda Turbitta, człowieka, który w USA założył wspólnotę Mężczyzn św. Józefa: emerytowany strażak, były biznesmen, który przeżył głębokie nawrócenie po tym, jak jego żona Pat została uzdrowiona ze stwardnienia rozsianego. Wtedy założyli w North Providence wspólnotę przymierza God’s Love, gromadzącą setki osób na spotkaniach modlitewnych. Turbit współtworzył też Katolicką Koordynację Odnowy Charyzmatycznej w Stanach Zjednoczonych. Prowadził misje i konferencje na całym świecie. Andrzej Lewek poprosił go, aby jako amerykański strażak spotkał się ze strażakami z podkrakowskich wsi.

Z całej gminy Liszki na spotkanie przybyło trzynaście zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej. Remiza wypełniona była po brzegi. – Porzuciłem zawód strażaka, który jest drugim najwspanialszym zawodem na świecie, by wykonywać ten najlepszy: głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa. Dawniej ratowałem ludzi z ognia, a teraz wyciągam ich z ognia piekielnego – mówił Donald Turbitt.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 11 (649), 18 marca 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 28 marca 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły