19 stycznia
środa
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Joe Biden w Watykanie

Ocena: 0
451

Wyjątkowo długo, bo godzinę i piętnaście minut trwała papieska audiencja dla prezydenta Stanów Zjednoczonych. Joe Biden przybył do Rzymu na szczyt G20. Po audiencji u papieża spotkał się również z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietrem Parolinem oraz szefem papieskiej dyplomacji abp. Paulem Gallagherem.

Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Jak podało watykańskie biuro prasowe, w trakcie serdecznych rozmów omówiono wspólne zaangażowanie w ochronę środowiska, sytuację zdrowotną i walkę z pandemią Covid-19, a także sytuację uchodźców i pomoc migrantom. Odniesiono się również do ochrony praw człowieka, w tym prawa do wolności religii i sumienia.

Ponadto rozmowy umożliwiły wymianę poglądów na temat wielu bieżących kwestii międzynarodowych, między innymi w kontekście zbliżającego się szczytu G20 w Rzymie, oraz na temat promowania pokoju na świecie poprzez negocjacje polityczne.

Biały Dom poinformował, że prezydent podziękował papieżowi za jego walkę z ubóstwem oraz zaangażowanie na rzecz cierpiących z powodu głodu, konfliktów i prześladowań. Wyraził też uznanie dla przywódczej roli Franciszka w walce z kryzysem klimatycznym oraz dla jego starań o jak najszybsze zakończenie pandemii poprzez dzielenie się szczepionkami, a także sprawiedliwe globalne ożywienie gospodarcze.

Biden podarował papieżowi orant z 1930 r. Pochodzi on z jezuickiej parafii w Waszyngtonie, do której należą katoliccy prezydenci USA. Biały Dom przekazał też informację, że w związku z wizytą w Watykanie Biden przekaże osobisty dar na cele charytatywne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Środa, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter