20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Nycz: Nawrócenie możliwe jest zawsze

Ocena: 0
1244

– Nie ma w życiu sytuacji, w której nie można byłoby się nawrócić i być przyjętym przez miłosiernego Jezusa – przekonywał dziś stołeczną młodzież kard. Kazimierz Nycz.

2016-03-19 15:58
tk / Warszawa (KAI), mz

Podczas Mszy świętej w parafii św. Franciszka z Asyżu zachęcał do udziału w Światowych Dniach Młodzieży (ŚDM) w Krakowie oraz do uczynków miłosierdzia wobec bliźnich.

Podczas liturgii dla osób przygotowujących się do bierzmowania oraz zaangażowanych w przygotowania do ŚDM kard. Nycz przypomniał, że odbędą się one pod hasłem "Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

Metropolita warszawski zachęcił do lektury specjalnego orędzia, które papież Franciszek przygotował z okazji krakowskiego wydarzenia. Papież odwołuje się w swoim liście do trzech przypowieści – o zagubionej owcy, o zagubionej drachmie i o synu marnotrawnym. Kard. Nycz tłumaczył, iż mówią one o tym, jaki jest Pan Bóg i co to znaczy, że jest On miłosierny.

– Papież mówi: my jesteśmy tą drachmą, zagubioną owcą oraz marnotrawnymi synami, i to wiele razy. Potrzebujemy ojca, pasterza, który czeka, czeka cierpliwie. Jak tylko zobaczy pierwszy akt nawrócenia i to, że człowiek uznał swój grzech – przyjmuje go tak, jak przyjął syna marnotrawnego – mówił w homilii metropolita warszawski.

Kaznodzieja przekonywał, że "nie ma takiej sytuacji w życiu człowieka, młodzieńca, dziewczyny – nawet gdyby się człowiek pogubił na wiele lat – w której nie można by się było nawrócić i być przyjętym przez Jezusa Chrystusa miłosiernego".

Zachęcając warszawską młodzież do udziału w lipcowym wydarzeniu, kard. Nycz zaznaczył, że przed wyjazdem do Krakowa koniecznie powinni przeczytać skierowany do nich list Franciszka. Zwrócił uwagę, że w orędziu tym papież pisze, że ktoś, kto otrzymał miłosierdzie musi miłosierdzie czynić – musi być uczynny, dobry wrażliwy i empatyczny wobec wszystkich, którzy potrzebują pomocy.

Jako przykład takiej postawy wskazał błogosławionego Pier Giogrio Frassatiego, który żył na początku XX wieku w Turynie. Zmarł on w wieku 24 lat a na jego pogrzebie było mnóstwo biedaków, którym, jak się dopiero wówczas okazało, dyskretnie pomagał.

– Nie bójcie się przyjąć Jezusa do swojego życia, jako Pana i Zbawiciela. On wam nie zabierze wolności, szczęścia, młodości ale On wam pomoże i pozwoli przygotować się do dorosłego życia i przejść przez całe życie tak, jak przeszedł św. Stanisław Kostka i Pier Giorgio Frassati – zachęcał młodych kard. Kazimierz Nycz.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 kwietnia

Sobota, III Tydzień wielkanocny
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 55. 60-69
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter