29 maja
piątek
Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Nycz poprowadzi modlitwę za uchodźców

Ocena: 0
178

Nabożeństwo „Umrzeć z nadziei” zostanie odprawione w najbliższą środę 4 października w archikatedrze warszawskiej w intencji uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy. W czasie liturgii słowa przygotowanej przez Wspólnotę Sant`Egidio zostaną wymienione imiona i krótkie historie uchodźców, którzy w ostatnich miesiącach zginęli podczas rozpaczliwych prób wydostania się z miejsc ogarniętych wojną. Modlitwie będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

Liturgia słowa rozpocznie się o godz. 20.00. Jest organizowana w ramach Tygodnia Modlitwy za Uchodźców „Umrzeć z nadziei”, obchodzonym w dniach 1-7 października pod patronatem Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

– Uchodźcy to, jak podkreśla papież Franciszek, „nie liczby, tylko osoby: to twarze, imiona, historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować”. Jesteśmy przekonani, że modlitwa może nam pomóc uczyć się współczucia, które prowadzi do miłosierdzia i staje się motorem wyborów i działań – podkreślają członkowie Wspólnoty Sant`Egidio.

Przed rokiem modlitwa „Umrzeć z nadziei” odbyła się w ponad 20 polskich miastach i miejscowościach a współorganizatorami wydarzenia były różne środowiska: wspólnoty, organizacje, zgromadzenia zakonne.

Parafie, wspólnoty i środowiska zainteresowane zorganizowaniem modlitwy „Umrzeć z nadziei” w swoim mieście lub parafii mogą kontaktować się ze Wspólnotą Sant’Egidio. Scenariusz nabożeństwa i wszystkie potrzebne materiały można uzyskać pisząc na adres: santegidio.waw@gmail.com

Jesteśmy przekonani, że ta modlitwa jest wciąż bardzo potrzebna – uchodźcom i migrantom, ale także nam, żyjącym w bezpiecznym i bogatym świecie – podkreślają członkowie warszawskiej Wspólnoty Sant`Egidio.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 maja

Piątek, VII Tydzień Wielkanocny
+ Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
Błogosław, duszo moja, Pana *
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 25,13-21;Ps 103,1b-2.11-12.19-20b;J 21,15-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter