12 listopada
wtorek
Renaty, Witolda, Jozafata
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Parolin: najlepszym lekiem jest miłosierdzie

Ocena: 0
1091

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin zaleca „miłosierdzie jako lek” na takie czyny, jak ostatnio w Stambule.

2016-01-14 10:10
ts / Watykan (KAI), sg

– Boli nas to, co się wydarzyło [w Turcji], a jednocześnie potwierdza, że najlepszym lekiem w obliczu zła jest zawsze miłosierdzie – powiedział kard. Parolin na marginesie wczorajszej prezentacji w Watykanie najnowszej książki papieża Franciszka.

Oświadczył też, że „bez tego miłosiernego spojrzenia, o którym często mówi papież Franciszek, będzie niemożliwe wyjście z konfliktów”. Jeśli nie dojdzie do wzajemnego przeproszenia, „nigdy nie zostanie przerwany krąg przemocy i konfliktów”.

W turystycznej dzielnicy Stambułu Sultanahmet, na placu między Błękitnym Meczetem i świątynią Hagia Sofia, doszło do samobójczego zamachu 12 stycznia w godzinach porannych. Zginęło 10 osób, a 15 jest rannych. Wszystkie ofiary śmiertelne to obcokrajowcy, głównie Niemcy. Do ataku nikt się nie przyznał, ale – jak powiedział premier Turcji Ahmet Davuto?lu – dokonał go członek terrorystycznego ugrupowania Państwo Islamskie (IS).

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdo?an, który przemówił trzy godziny po zamachu, potwierdził, że przeprowadził go zamachowiec-samobójca. Miał pochodzić z Syrii.

Turcja doświadczyła dwóch krwawych zamachów bombowych w ubiegłym roku; oba są przypisywane IS. W lipcu w ataku w mieście Suruç, przy granicy z Syrią, zginęło ponad 30 ludzi, głównie prokurdyjskich działaczy.

10 października przed głównym dworcem w Ankarze w najkrwawszym zamachu w historii Turcji śmierć poniosło ponad 100 osób.

W reakcji władze Turcji latem ub.r. przyłączyły się do międzynarodowej koalicji zwalczającej dżihadystów i nasiliły aresztowania domniemanych członków IS.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 listopada

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.
Dziś w Kościele:
+ wtorek, XXXII tydzień zwykły, wspomnienie obowiązkowe św. Jozafata, biskupa i męczennika
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 2,23-3,9; Ps 34 (33),2-3.16-17.18-19; Łk 17,7-10
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -