22 października
poniedziałek
Halki, Filipa, Salomei
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Schönborn: Módlmy się o pokój na Bliskim Wschodzie

Ocena: 0
914

Do głębokiej modlitwy o pokój wezwał kard. Christoph Schönborn podczas Mszy Świętej w wiedeńskiej katedrze w uroczystość Objawienia Pańskiego.

2016-01-06 14:49
tom (KAI) / Wiedeń, sg

– Módlmy się żarliwie o pokój na Bliskim Wschodzie i we wszystkich regionach świata gdzie toczą się wojny – powiedział metropolita wiedeński do tysięcy wiernych zebranych w świątyni.

– Na Bliskim Wschodzie cały region pogrążony jest w ciemności i mroku konfliktów, prześladowań i terroru – przypomniał kardynał w homilii i wskazał na dramatyczne dzieje narodów Bliskiego Wschodu, które pokazują niekończącą się historię wojen, nędzy i cierpienia. Dodał, że od "czasów narodzenia Jezusa to nic nowego". 

– Mędrcy ze Wschodu, którzy przybyli z Persji do dzieciątka w Betlejem, wyruszyli również z tęsknoty za królem pokoju, który zaprowadzi pokój na Bliskim Wschodzie, Podobnie teraz musimy prosić aby otworzyły się serca ludzi z wielkiej tęsknoty za Królem Pokoju. Mamy pragnienie Króla Pokoju? Módlmy się gorąco o pokój na świecie – powiedział kard. Schönborn i dodał: "Magowie uklęknęli przed Dzieciątkiem w żłobie i przyjęli postawę pokory. Pokój zapanuje na świecie tylko wtedy, gdy będziemy naśladować tę postawę: postawę radosnej pokory przed Dzieciątkiem z Betlejem".

Na początku Mszy Świętej kard. Schönborn pozdrowił wszystkich braci i siostry z Kościołów wschodnich i prawosławnych. Ponad 200 mln chrześcijan prawosławnych na całym świecie będzie obchodzić 7 stycznia uroczystość Narodzenia Pańskiego.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarzeNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -