30 maja
czwartek
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kenia: kard. Sarah chwali biskupów afrykańskich za odrzucenie Fiducia supplicans

Ocena: 5
334

Swoje uznanie dla biskupów afrykańskich, za całkowite odrzucenie deklaracji Fiducia supplicans proponującej błogosławieństwo kapłańskie parom w sytuacjach nieregularnych i parom tej samej płci, wyraził kardynał Robert Sarah.

wikipedia

Były prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Sakramentów był głównym gościem konferencji zorganizowanej 23 lutego na Katolickim Uniwersytecie Afryki Wschodniej w Nairobi.

Kard. Sarah zaznaczył, że dokument Fiducia supplicans nie ma żadnych podstaw biblijnych, nie ma podstaw teologicznych, a jego wskazania odrzucili nie tylko biskupi afrykańscy, ale także wielu w Europie, w Kazachstanie, w Polsce.

„Byłem bardzo dumny słysząc biskupów afrykańskich całkowicie odrzucających ten tekst. I wielu innych biskupów nawet w Brazylii odmówiło, więc myślę, że jest on niemożliwy do zaakceptowania” - podsumował.

Na początku stycznia, w długim oświadczeniu kard. Sarah wypowiedział się przeciwko wskazaniom watykańskiego dokumentu i zachęcił biskupów do wydania podobnych oświadczeń. Wyjaśnił, że taki sprzeciw wobec Fiducia supplicans nie jest sprzeciwem wobec papieża Franciszka, ale jest „zdecydowanym i radykalnym sprzeciwem wobec herezji, która poważnie podważa Kościół, Ciało Chrystusa, ponieważ tekst ten jest sprzeczny z wiarą katolicką i Tradycją”.

Niedawno również były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kardynał Gerhard Müller oświadczył, że przywódcy Kościoła i wierni katoliccy muszą odrzucić błogosławieństwa par homoseksualnych zatwierdzone w Fiducia supplicans, ponieważ są one sprzeczne z nauczaniem katolickim i prowadzą do herezji.

„Deklaracja Fiducia supplicans musi być uważana za doktrynalnie problematyczną, ponieważ zawiera zaprzeczenie nauki katolickiej”, napisał niemiecki purpurat kurialny w tekście opublikowanym z 16 lutego na portalu The First Things. Skrytykował „poważne wady” tego dokumentu i zaznaczył, że jest on „również problematyczny z duszpasterskiego punktu widzenia”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 maja

Czwartek, VIII Tydzień wielkanocny
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 14, 12-16. 22-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter