7 grudnia
czwartek
Marcina, Ambrożego, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Podsumowanie pomocy Kościoła w Polsce

Ocena: 0
324

Przedstawiciele Caritas Polska, Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, Rycerzy Kolumba i Zakonu Maltańskiego podsumowali pomoc Kościoła w Polsce dla Ukrainy od chwili wybuchu wojny, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 23 lutego br.

fot. BP KEP

„To było dwanaście miesięcy nie tylko koszmaru wojny, ale również dwanaście miesięcy wiary w solidarność” – powiedziała Małgorzata Jarosz-Jarszewska, Zastępca Dyrektora Caritas Polska. „Dla nas to czas słowa dziękujemy: dziękujemy wolontariuszom, którzy na granicy polsko-ukraińskiej cały czas nieśli pomoc, dziękujemy wolontariuszom w centrach pomocy, darczyńcom, którzy wspierają dzieła Caritas, dzięki którym mogliśmy nieść tak szeroko zakrojoną pomoc” – podkreśliła.

„Wierzymy, że dobra jest więcej i że to, co zrobiliśmy, i to, co robimy wspólnie, przezwycięży zło wojny” – przyznała Zastępca Dyrektora Caritas Polska. Dodała, że od początku wojny Caritas diecezjalne włączyły się w pomoc humanitarną wysyłaną do Ukrainy. Jej wartość przekroczyła 260 mln zł zarówno pomocy żywnościowej, środków higienicznych, jak również generatorów prądu.

Małgorzata Jarosz-Jarszewska zaznaczyła, że Caritas Polska wspiera również Caritas Spes z Ukrainy. „Utworzono 18 punktów ciepła, gdzie Ukraińcy mogą przyjść i zjeść ciepły posiłek, ogrzać się czy naładować telefon” – podkreśliła.

Przypomniała, że została uruchomiona akcja „Paczka dla Ukrainy” – to zbiór 30 artykułów żywnościowych i higienicznych. Dodała, że udało się zebrać ponad 83 tys. paczek o wartości 29 mln zł. Ponadto w Polsce działają 32 Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które nieustannie wspierają potrzebujących.

„Chylę czoła przed wielką falą pomocy, jaką świadczą organizacje katolickie i wiele innych podmiotów” – stwierdził ks. Leszek Kryża TChr, Dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie działającego przy Konferencji Episkopatu Polski. „Wszystkie działania się cudownie się uzupełniają i tworzą wspaniałą pomoc Kościoła” – zaznaczył.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 grudnia

Czwartek, I Tydzień Adwentu - wspomnienie św. Ambrożego
Szukajcie Pana, gdy można Go znaleźć,
wzywajcie Go, gdy jest blisko.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 7, 21. 24-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII
Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter