4 czerwca
czwartek
Kwiryny, Franciszka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Klaryski zapraszają na modlitwę w intencji małżeństw i rodzin

Ocena: 0
1642

W kościele św. Andrzeja w Krakowie, przy którym znajduje się klasztor sióstr klarysek, 19 października zgromadzi się Duszpasterstwo Rodzin, by wraz z mniszkami modlić się za wszystkie polskie małżeństwa i rodziny, prosząc dla nich o dar jedności i umocnienie we wzajemnej miłości.

fot. Pixabay, CC0
Siostry klaryski z Krakowa będą się modlić 19 października w intencji polskich małżeństw i rodzin. To ostatnia odsłona nowenny miesięcy, przygotowującej do uroczystych obchodów 750-lecia śmierci bł. Samolei – pierwszej polskiej klaryski. „Chcemy polecać polskie małżeństwa przez wstawiennictwo bł. Salomei, która była wierną i oddaną żoną” - powiedziała ksieni klasztoru s. Joanna Długa OSC.

„Życie tej wyjątkowej kobiety może i dziś być dla wielu inspiracją. Przede wszystkim odkryła, że na miłość odpowiada się miłością: całkowitą, pełną oddania i rezygnacji z siebie. Widzimy to w różnych momentach jej życia: od wczesnych zaręczyn i posłania przez rodziców na Węgry, poprzez życie małżeńskie, później jako wdowa i wreszcie jako ta, która odrzucając koronę królewską wybrała ubóstwo” - tłumaczy mniszka. Jak dodaje, Piastówna uczy wartości życia, czystości, wierności w małżeństwie i zakonie.

Modlitwy za polskie rodziny rozpoczną się wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później odbędą się nieszpory i nabożeństwo październikowe, Msza św. i uczczenie relikwii bł. Salomei.

Nowenna miesięcy rozpoczęła się 19 lutego. W jubileuszowym roku 750-lecia śmierci księżnej, która wyrzekła się korony, by poświęcić życie na wyłączną służbę Bogu, można uzyskać odpust zupełny. Bł. Salomea Piastówna (1211 lub 1212 - 1268) była księżniczką, która odrzuciła koronę królewską i wybrała ubóstwo idąc śladem św. Franciszka i św. Klary. Odkryła, że na miłość odpowiada się miłością: całkowitą, pełną oddania i rezygnacji z siebie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 czerwca

Czwartek, IX Tydzień zwykły
+ święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Rdz 22,9-18 lub Hbr 10,4-10; Ps 40,7-11b.17; Mt 26,36-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter