13 sierpnia
sobota
Diany, Hipolita, Poncjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Klimat wspólnoty

Ocena: 0
265

Z okazji 25-lecia parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Guzewie bp Romuald Kamiński 26 czerwca odprawił Mszę św. dziękczynną w miejscowym kościele. Podczas Eucharystii ordynariusz warszawsko-praski wybierzmował piętnaścioro młodzieży.

fot. Waldemar Kielichowski

Ks. proboszcz Przemysław Bieniecki podkreśla, że uroczystość poprzedzona została przygotowaniem duchowym. W każdej z pięciu wsi parafii odbyło się godzinne czuwanie przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z różańcem, nowenną i litanią do patronki. – Odprawiałem Eucharystie w intencji danej wioski z poświęceniem pól – mówi ks. proboszcz.

Każdy z bierzmantów wykonał na jubileusz dekorację w formie płomienia symbolizującego Ducha św. Od 12 do 19 czerwca miały miejsce misje święte z mottem przewodnim: „Trwajcie mocno w wierze”, które poprowadzili ojcowie redemptoryści.

W Mszy św. jubileuszowej uczestniczyli m.in. księża z dekanatu siennickiego, władze samorządowe oraz byli proboszczowie. Bp Kamiński poświęcił rodzinom parafii zamówione przez ks. Bienieckiego pamiątkowe obrazki z Matką Boża Nieustającej Pomocy. Wokół kościoła przeszła uroczysta procesja. W orszaku procesyjnym szli z chorągwiami i baldachimem ojcowie bierzmowanej młodzieży, zespoły parafialne oraz licznie zgromadzeni wierni.

W homilii hierarcha zwrócił uwagę na potrzebę troski starszego pokolenia o młodsze. Apelował, aby wprowadzać młodzież w relację z Bogiem i bogactwo wiary. Zaznaczył, że w parafii wyczuwa się klimat wspólnoty.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Sobota, XIX tydzień zwykły
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 13-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter