12 lipca
piątek
Jana, Brunona, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kombinezon i koloratka

Ocena: 0
1306

W dobie pandemii do walki przystępują nie tylko lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni, ale również księża.

Do niedawna przez 11 lat był dyrektorem Domu Księży Emerytów w Łodzi. Wielu poznało go jako duszpasterza Domowego Kościoła, który wraz z rodzinami i młodzieżą wyjeżdża na oazy wakacyjne, a wciągu roku, grając na gitarze, zachęca do wspólnej modlitwy nie tylko najmłodszych, ale także starszych. Od dwu lat ks. Robert Arndt – bo o nim mowa – jest kapelanem szpitalnym, który spieszy z kapłańską posługą chorym i umierającym. Jest kapelanem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, jednego ze szpitali jednoimiennych, gdzie leczeni są pacjenci ze zdiagnozowanym koronawirusem.

– Pierwsze dwa wejścia do szpitala, gdzie leczeni są chorzy z COVID-19 były dla mnie bardzo trudne – przyznaje ks. Arndt. – Chociaż dobrze znam ten szpital i sale chorych, bo odwiedzałem je wielokrotnie, to jednak świadomość, że mogę się zarazić, trochę mnie paraliżowała.

Na oddziale zakaźnym zgierskiego szpitala znajduje się aktualnie około 60 chorych zakażonych koronawirusem, ale liczba ta się zmienia. – Jedni wychodzą, bo są już zdrowi, a innych trzeba przygotować na spotkanie z Panem Bogiem w wieczności.

– Chodzę do szpitala dwa razy w tygodniu, ale stale jestem pod telefonem, gdyby ktoś sobie życzył skorzystać z mojej posługi nagle, w niebezpieczeństwie śmierci – mówi ks. Arndt.

Zanim kapelan uda się na oddział, najpierw SMS-em informuje dyrektora szpitala, że idzie z posługą, a następnie, zachowując wszelkie przepisy sanitarne, przy pomocy pielęgniarek nakłada specjalny strój ochronny: najpierw jednorazową odzież lekarską, dalej trzy pary rękawic oraz specjalny kombinezon ochronny, maskę i gogle.

– Z mojej posługi korzysta większość zakażonych COVID-19, którzy w tym trudnym dla nich doświadczeniu, czasem po wielu latach, przystępują do sakramentu pojednania, przyjmują Komunię Świętą i namaszczenie chorych – zaznacza duchowny.

Obecność księdza w tej wyjątkowej placówce okazuje się przydatna nie tylko dla chorych, bo – jak zauważa kapelan – z jego obecności i posługi korzysta także personel medyczny, który prosi o rozmowę, wsparcie duchowe czy o spowiedź.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
Gdy przyjdzie Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy
i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter