19 maja
czwartek
Iwa, Piotra, Celestyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Komunia z klasą?

Ocena: 5
548

Pandemia wymusiła organizowanie Pierwszej Komunii Świętej w zmienionej formule. Niektóre doświadczenia okazały się na tyle cenne, że zostaną w parafiach na dłużej.

fot. pixabay.com

Zaproszenia na Pierwszą Komunię Świętą Bereniki jej rodzice zamówili u niepełnosprawnych uczestników warsztatów terapii zajęciowej, których w ten sposób wsparli. W oprawie specjalnie dla nich odprawionej sobotniej Mszy świętej uczestniczyli członkowie rodziny i przyjaciele. – Ja czytałem pierwsze czytanie, a Berenika śpiewała psalm, sama też wybrała pieśni i pamiątkowy obraz – mówi Jarek Kania z portalu Ojcowska Strona Mocy.

 


BEZ „NAPINKI”

Do Pierwszej Komunii Świętej dziewczynka przystępowała indywidualnie. – Z takim zamiarem nosiliśmy się już po doświadczeniach zbiorowej uroczystości u starszej córki, a decyzję pomogły nam podjąć pandemiczne obostrzenia. Był to niezbity argument wobec zdziwienia części rodziny, dlaczego „nie robimy tego normalnie” – przyznaje tata dziewczynki.

Począwszy od przygotowań do przyjęcia sakramentu, rodzice największą część tego ciężaru wzięli na siebie. – Nie chodzi w nich o wkucie i zaliczenie regułek, ale o autentyczne wzrastanie w wierze, co dać może przede wszystkim rodzina – twierdzi Jarek Kania. – Dla niektórych ceremonia Pierwszej Komunii jest zwieńczeniem wielomiesięcznych prac na polu sukienek, alb czy recytowania wierszyków; dla nas to kolejny etap w formacji religijnej córki. Bynajmniej nie koniec.


Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 20 (863), 15 maja 2022 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 18 maja 2022


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 maja

Czwartek, V Tydzień Wielkanocny
Śpiewajcie Panu pieśń nową, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15, 9-11
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter