2 grudnia
sobota
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kościoły europejskie wzywają do szczepień przeciwko COVID-19

Ocena: 0
630

Kościoły Europejskie wzywają do odpowiedzialności i troski o innych w obliczu pandemii COVID-19 oraz zachęcają do szczepień i przestrzegania norm sanitarnych. Wspólny apel w tej strawie wystosowali: przewodniczący Komisji Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej (COMECE), kard. Jean-Claude Hollerich oraz ks. Christian Krieger, przewodniczący Konferencji Kościołów Europejskich (CEC).

Fot. pixabay.com/CCO

W dokumencie czytamy m.in., że według ostatnich sprawozdań, w Europie nadal rośnie liczba zakażeń wirusem COVID-19, podczas gdy lekarze i ratownicy medyczni są wyczerpani, a szpitalom grozi nieuchronna zapaść.

Zróżnicowany odsetek osób zaszczepionych w Europie wyraźnie wskazuje na przyczyny tej dramatycznej sytuacji. W kilku państwach członkowskich UE liczba osób, które poddały się pełnemu szczepieniu, niestety nadal pozostaje znacznie poniżej progu potrzebnego do powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, mimo że szczepionki są dostępne. Liderzy wspólnot kościelnych, po wysłuchaniu opinii naukowców i ekspertów medycznych są zgodni, że szczepienia są obecnie najskuteczniejszym sposobem walki z pandemią i ratowania życia.

Szczepienia zapewniają ochronę nie tylko nam samym, ale także naszym braciom i siostrom, zwłaszcza najsłabszym spośród nas. Jest to akt miłości i troski, a także odpowiedzialności i sprawiedliwości społecznej. Przedstawiciele Kościołów zdają sobie sprawę, że decyzja o szczepieniu może nie być łatwa i budzi wiele powodów do wahania. Niektórzy mogą nie być w stanie otrzymać szczepionki z powodu poważnych schorzeń. Inni mogą się obawiać lub mieć wątpliwości co do skutków szczepionki. Zachęcają zatem do wyjaśnienia obaw i podjęcia świadomej decyzji po zasięgnięciu fachowej porady u właściwych organów i ekspertów.

Zwracają się z gorącym apelem do wszystkich osób odpowiedzialnych w społeczeństwie, w tym do polityków i osób zajmujących się komunikacją oraz do członków Kościołów chrześcijańskich, aby przeciwdziałali wszelkim próbom dezinformacji dotyczących szczepień. Liderzy kościelni ponawiają apel do Unii Europejskiej i jej państw członkowskich o dotrzymanie zobowiązań w zakresie dzielenia się szczepionkami oraz o wzmożenie globalnych wysiłków na rzecz zapewnienia wszystkim sprawiedliwego dostępu do szczepionki przeciw COVID-19, w tym również w regionach o słabszych systemach opieki zdrowotnej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 grudnia

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 21, 34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter