5 czerwca
piątek
Waltera, Bonifacego, Walerii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków-Łagiewniki: w Godzinie Miłosierdzia modlono się za uchodźców

Ocena: 0
156

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wierni modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia m.in. w intencji uchodźców i migrantów. W Godzinie Miłosierdzia w łagiewnickiej bazylice została odprawiona Msza św. wg specjalnego formularza za uchodźców i wygnańców.

fot. ewao61 / Foter.com / CC BY

Podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia wierni modlili się w łagiewnickiej bazylice za uchodźców, zmuszonych do ucieczki z własnego kraju, a także wszystkich cierpiących niesprawiedliwość i prześladowanych, także z powodu wyznawanej wiary. Modlitwą w Godzinie Miłosierdzia otoczono również Polaków rozsianych po różnych częściach świata, „by będąc daleko od swojej ojczyzny, tym bardziej cenili sobie skarb wiary i żyli na co dzień według Bożych przykazań”.

Po nabożeństwie Koronki do Bożego Miłosierdzia została odprawiona Msza św. wg formularza za uchodźców i wygnańców. Przewodniczył jej rektor sanktuarium ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, który na wstępie powiedział, że przypadający dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy to szczególna okazja, by wraz z papieżem Franciszkiem i całym Kościołem otoczyć modlitwą wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i nieszczęść byli zmuszeni do ucieczki z własnego kraju, a także Polaków na obczyźnie.

– Ogarniamy braterską miłością tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie – mówił duchowny.

Czciciele Bożego Miłosierdzia w łagiewnickiej bazylice modlili się podczas tej Mszy św. również za papieża Franciszka, który jutro rozpoczyna podróż do Chile i Peru. – Prośmy dla niego o szczególne światło oraz moc Ducha Świętego, aby ziarno Dobrej Nowiny stawało się zasiewem sprawiedliwego pokoju dla całego świata – zachęcał ks. Ślusarczyk.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego. W tym roku odbywa się już po raz 104. Eucharystie według specjalnego formularza celebrowane są dzisiaj w całej Polsce.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 czerwca

Piątek, IX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
Istotą Twojego słowa jest prawda *
i każdy Twój sprawiedliwy wyrok jest wieczny.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2 Tm 3,10-17; Ps 119,157,160.161 i 165.166 i 168; Mk 12,35-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter