13 sierpnia
czwartek
Diany, Hipolita, Poncjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków: o "liturgii domowej" u dominikanów

Ocena: 0
784

Już w najbliższą środę (9 listopada) w krakowskim klasztorze dominikanów rusza seria otwartych katechez o życiu wiarą i liturgią w rodzinie. Cykl został przygotowany przez Fundację Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

2016-11-08 11:05
luk / Kraków (KAI), mz
fot. mat. pras.

Spotkania poprowadzi o. Stanisław Nowak OP, który podkreśla, że każdy wierzący ma dom lub przynajmniej jego namiastkę. – I właśnie tam dzieje się wielka tajemnica wiary, bo życie chrześcijańskie nie ogranicza się do murów kościoła. Liturgia wlewa się w nas i ma pomóc nam żyć naprawdę tam, gdzie jesteśmy – mówi o idei spotkań dominikanin.

Cykl poświęcony rytuałowi rodzinnemu rozpocznie się w środę 9 listopada o godz. 19.00 w krakowskim klasztorze oo. dominikanów w auli św. Tomasza (ul. Stolarska 12). Około godzinne spotkania będą kontynuowane następnie co środę.

Uczestnicy katechez dowiedzą się m.in., jak utrzymać życie Boże w sobie i w rodzinach, jak modlić się przed jedzeniem, jak przygotować dzieci do pierwszej spowiedzi, jak pobłogosławić rower, co zrobić, gdy nastolatki tracą wiarę i dlaczego warto obchodzić rocznicę chrztu.

Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy dorośli: posiadający rodziny, przygotowujący się do tego, jak również osoby żyjące samotnie.

Główną ideą działalności Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny jest pragnienie, aby wszyscy wierni mogli świadomie uczestniczyć w pięknej liturgii. Członkowie fundacji przekazują informacje, opinie oraz materiały poszerzające rozumienie sakramentów. Organizują także środowisko osób zaangażowanych w odnowę liturgii. Poza obecną organizacją chóru, fundacja prowadzi już Szkołę Kantorów oraz wakacyjne tygodniowe Warsztaty Muzyki Niezwykłej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Czwartek, XIX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Poncjana, papieża, i Hipolita, prezbitera
«Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie?».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 12,1-12; Ps 78,56-59.61-62; Mt 18, 21-19,1
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
13 sierpnia - Parafia konkatedralna Bożego Ciała w Warszawie

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter