4 sierpnia
wtorek
Dominika, Protazego, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ks. Corbari poprosił parafian o zdjęcia, "aby poczuć się mniej samotnym w kościele"

Ocena: 0
512

Ksiądz Giuseppe Corbari, proboszcz parafii Robbiano di Giussano w Brianzie, wysłał wiadomość do wszystkich parafian z prośbą, aby przesłali mu swoje zdjęcia, ponieważ odczuwa wielki smutek z powodu braku wiernych na Mszy św. Odzew ze strony ludzi zaskoczył kapłana!

Ks.Giuseppe Corbari, fot. Riccardo Roselli/Twitter

Sytuacja we Włoszech jest dramatyczna, liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła 21 tys., zmarło już ponad 1,8 tys. osób. W ostatnich dniach liczba ofiar śmiertelnych przekracza sto dziennie. Władze wprowadziły zakaz spotkań publicznych do 3 kwietnia. Kapłani odprawiają  msze św. bez udziału wiernych.

W tej sytuacji, ks. Giuseppe Corbari, proboszcz parafii Robbiano di Giussano w Brianzie, wysłał wiadomość do wszystkich parafian z prośbą, aby przesłali mu swoje zdjęcia. W liście napisał:

Stojąc przed ołtarzem i widząc puste ławki, odczuwam smutek, który zderza się z boską ofiarą, którą sprawuję. Zderza się z nadzieją, którą ogłaszam, z radością Wielkanocy, na którą czekam.  Mam dla was propozycję: prześlijcie mi swoje zdjęcia osobiste, rodzinne, zdjęcia z waszymi twarzami. Muszę zobaczyć twarze przede mną, kiedy będę odprawiał Mszę św. w następną niedzielę. Wydrukuję przesłane mi zdjęcie i przykleję je taśmą samoprzylepną na ławkach: to sposób, aby poczuć się mniej samotnym.

Odzew ze strony ludzi zaskoczył proboszcza. Wysłali mu tyle zdjęć, że aż zabrakło tuszu w drukarce księdza.

Kapłan odprawił Mszę św. przed portretami swoich parafian. Zdjęcia dzieci położył na przednich ławkach, ministrantów przy ołtarzu i dorosłych w innych miejscach. Zachował odległość jednego metra między jednym zdjęciem a drugim, aby nie przekroczyć obowiązujących zasad.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 sierpnia

Wtorek, XVIII Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów i kapłanów
«Jeśli zaś ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Jr 30,1-2.12-15.18-22; Ps 102,16-21.29 i 22-23; Mt 15,1-2.10-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter