22 maja
środa
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Księga Sędziów i Dzieje Apostolskie podczas XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Ocena: 4.4
141

„Czytając Pismo Święte, odkrywamy wskazówki życiowe” – podkreślił Hubert, uczestnik XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Trzydziestu młodych spotkało się na jego diecezjalnym etapie, jaki przeprowadzono w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej.

Fot. pixabay

Uczniowie z kilkunastu szkół otrzymali do rozwiązania test, składający się aż z 45 pytań. – Myślę, że wszyscy, którzy biorą udział w tym konkursie, czytając słowo Boże, muszą poczuć radość w sercu. Taki jest cel, a właściwie przesłanie płynące z wydarzenia – dodała Teresa Misiewicz, koordynator i przewodnicząca bydgoskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

To właśnie stowarzyszenie odpowiada za konkurs, który wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. – Zależy nam, by to żywe Słowo dawało pokój, stawało się drogowskazem, jaki będzie nas prowadził przez życie – dodała Teresa Misiewicz. – Najważniejsze, byśmy odczytywali to, co Pismo Święte, „list Pana Boga”, mówi do mnie – stwierdził bp Krzysztof Włodarczyk, nazywając wszystkich uczestników zwycięzcami.

Jednocześnie porównał studiowanie Biblii do wizyty w muzeum, gdzie człowiek, wpatrując się w obrazy, chce poznać ich technikę, autora oraz inne detale. – Stawiamy sobie pytania, zachwycając się danym dziełem. Tak samo jest z Pismem Świętym. Poznajemy je i nie kończymy na obrazach, ale odkrywamy ich sens, pytamy w świetle tego, co przeczytamy, kim jestem i co to dla mnie znaczy – dodał biskup.

Na ile straży nocnych dzielono noc w czasach Sędziów? Jaką nazwę nosiła Jerozolima przed zdobyciem jej przez Dawida? – to dwa z 45 pytań testowych, opartych na Księdze Sędziów i Dziejach Apostolskich. – Chciałem spróbować swoich sił. Jestem lektorem, więc co niedzielę mam styczność ze słowem Bożym. Poza tym interesują mnie historie zawarte w Biblii, zwłaszcza w Starym Testamencie – podkreślił Marcel, uczeń VI LO w Bydgoszczy.

Po ogłoszeniu wyników siedmiu najlepszych rywalizowało w części ustnej. Pierwsza trójka pojedzie na finał do Niepokalanowa. – Myślę, że poszło mi dobrze. Niektóre pytania były dość trudne, a inne łatwe. Jestem na kierunku humanistycznym, więc bardzo lubię czytać, a Biblia jest głębokim źródłem wiedzy. Mogę ją czytać i czytać – podsumowała Julianna, uczennica IV LO w Bydgoszczy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 maja

Środa, VII Tydzień wielkanocny
Wspomnienie św. Rity z Cascii
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 21, 15-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter