17 września
piątek
Franciszka, Roberta, Justyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Licheń: 28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe (23-25 lipca)

Ocena: 0
705

Pod hasłem „Ożywieni słowem” w najbliższy weekend (23-25 lipca) w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbędą się 28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do Lichenia przyjadą osoby uzależnione i współuzależnione, aby u stóp Matki Bożej spotkać się i wymienić doświadczeniami życia bez nałogu.

Fot. pixabay.com/CCO

Licheńskie Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe trwać będą tradycyjnie 3 dni – rozpoczną się w piątek 23 lipca o godz. 15.00 spotkaniem z ks. Markiem Dziewieckim i społecznością „Ocalonych” pod hasłem „Jak kochać osobę uzależnioną”. Spotkanie poprowadzi pan Rafał Porzeziński.

Sobota rozpocznie się uczestnictwem w drodze krzyżowej na placu przy dzwonnicy o godz. 9.00. Modlitewnemu spotkaniu z Bogiem będzie przewodniczył ks. Stanisław Kowalski.

Otwarcie Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych nastąpi przed licheńską bazyliką o godz. 11:30. W trakcie inauguracji po raz kolejny zostanie wręczona nagroda Pelikan, dla osoby zasłużonej dla ruchów AA.

Od 13.00 na scenie przed bazyliką trwać będzie spotkanie przy muzyce, a na 14.00 organizatorzy zapraszają do licheńskiej bazyliki na wspólną modlitwę podczas Mszy św. za osoby zmarłe ze środowisk trzeźwościowych.

Od godz. 17.00 rozpoczną się mityngi tematyczne w różnych punktach zlokalizowanych na terenie licheńskiego sanktuarium.

Centralnym momentem dnia będzie Msza św. sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który z ramienia Konferencji Episkopatu Polski pełni funkcję przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Po Eucharystii i apelu maryjnym o godz. 21.00 mityngi zostaną wznowione.

28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe zakończą się w niedzielę 25 lipca Mszą św. o godz. 7.30 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej oraz spotkaniem z ks. Markiem Dziewieckim („Nie ma końca, czyli o tym, że zawsze jest nadzieja na zmianę”).

W tym dniu do Lichenia można także dojechać z Konina korzystając z linii 67 Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie.

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 września

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 8,1-3
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter