7 kwietnia
wtorek
Rufina, Celestyna, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódzki paliusz

Ocena: 0
1861

Muszę wam to powiedzieć: jesteście przepięknym Kościołem! Kościele łódzki, jesteś przepięknym Kościołem! Jestem Panu Bogu wdzięczny, że nas sobie wzajemnie zadał! – mówił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś podczas liturgii przyjęcia paliusza.

fot. ks. Paweł Kłys

W czasie Mszy Świętej celebrowanej w łódzkiej bazylice archikatedralnej w uroczystość patronki Łodzi – św. Faustyny, nuncjusz papieski abp Salvatore Pennacchio nałożył na ramiona trzeciego metropolity łódzkiego paliusz pobłogosławiony w Watykanie 29 czerwca przez Ojca Świętego Franciszka.

W wyjątkowej liturgii uczestniczyli kard. Kazimierz Nycz z Warszawy, przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, arcybiskup senior Władysław Ziółek, bp Andrzej Dziuba i bp Wojciech Osial z Łowicza, bp Jan Zając z Krakowa oraz bp Ireneusz Pękalski i bp Marek Marczak – łódzcy biskupi pomocniczy. Nie zabrakło licznej delegacji przedstawicieli bratnich Kościołów chrześcijańskich, władz miasta i województwa oraz wiernych.

– Nie mogłoby mnie dziś tutaj nie być, wszak jest to wielka uroczystość dla Kościoła katolickiego w Łodzi – mówi ks. Eugeniusz Fiodorczuk, proboszcz prawosławnej parafii katedralnej w Łodzi. – Przyszedłem, aby wspólnie modlić się za księdza arcybiskupa i Kościół, który prowadzi.

– Katedra katolicka znajduje się przy jednej ulicy z kościołem ewangelicko-augsburskim – tłumaczy z uśmiechem ks. Michał Makula, pastor luterański. – Przyszedłem, aby być z abp. Rysiem, moim sąsiadem, w tej ważnej chwili, i wspólnie modlić się

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 41 (679), 14 października 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 1 listopada 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 kwietnia


«Co masz uczynić, czyń prędzej!»

Dziś w Kościele: Wtorek w Wielkim Tygodniu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 49,1-6; Ps 71,1-6b.15.17; J 13,21-33.36-38
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter