10 lipca
piątek
Sylwany, Witalisa, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Matka na Gocławiu

Ocena: 0
1649

Odczytem papieskiego błogosławieństwa rozpoczęła się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej do parafii św. Apostołów Jana i Pawła na Gocławiu. Uroczystego powitania dokonali: proboszcz ks. Zygmunt Uczciwek, delegacje rodzin oraz dzieci pierwszokomunijnych.

fot. Monika Odrobińska/Idziemy

- Dziękujemy za Twoje oczy - zobaczywszy Anioła, nie przestraszyłaś się. Dziękujemy za Twoje uszy - usłyszawszy słowa Archanioła Gabriela, przyjęłaś je z radością. Dziękujemy za Twoje usta, którymi powiedziałaś: „Oto ja, służebnica Pańska” - mówił ks. proboszcz.

Z prośbą o naukę życia pokornego, posłusznego Bogu i z podziękowaniem za codzienne prowadzenie  do Królowej Polski zwróciły się rodziny parafialne.

Podczas homilii bp Romuald Kamiński podkreślił, że nasza ojczyzna cieszy się Maryjną opieką od swych początków. – Niejednokrotnie wybawiała nas z opresji – mówił, przypominając historię Ślubów Jasnogórskich w 1656 r. i ich ponowienia w 1956 r. oraz 60-letnią historię peregrynacji kopii obrazu. Powołał się też na słowa prymasa Wyszyńskiego, które wypowiedział do Maryi przed śmiercią: „Niech nigdy nie skończy się Twoje pielgrzymowanie. Dopóki nad Wisłą trwa ten naród, bądź z nim”.

- Mając taki skarb, musimy nieustannie wzrastać w wierze i jeden drugiego wspierać na drogach do Nieba – powiedział hierarcha, zachęcając do czytania tych fragmentów Ewangelii św. Łukasza, w których występuje Maryja, i ją naśladować.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Oto Ja was posyłam jak owce między wilki
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 14,2-10; Ps 51,3-4.8-9.12-14.17; Mt 10,16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter