4 sierpnia
wtorek
Dominika, Protazego, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Miłosierdzie i Fatima

Ocena: 0
304

Do przyjęcia orędzia Jezusa Miłosiernego i orędzia fatimskiego zachęcił dziś polskich pielgrzymów papież Franciszek. Na dzisiejszej audiencji ogólnej był obecny m.in. wieloletni osobisty sekretarz Jana Pawła II, kard. Stanisław Dziwisz.

fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Oto słowa Ojca Świętego skierowane do Polaków:

Pozdrawiam serdecznie obecnych tu rodaków św. Jana Pawła II. W pierwszych dniach kwietnia wspominamy Jego przejście do domu Ojca. Był wiernym świadkiem Chrystusa, gorliwym obrońcą dziedzictwa wiary. Przypomniał światu dwa wielkie orędzia: Jezusa Miłosiernego i orędzie fatimskie. Pierwsze przybliżył nam Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia; drugie, mówiące o triumfie Niepokalanego Serca Maryi nad złem, uświadamia nam stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Przyjmijmy te orędzia, niech przemieniają nasze serca, otwórzmy drzwi Chrystusowi. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Drodzy bracia i siostry, I List św. Piotra Apostoła zawiera w sobie niezwykłą treść! Przypomina, że Bóg jest zawsze obok nas i nigdy nas nie opuszcza, nawet w najtrudniejszych chwilach naszego życia. List ten, zakorzeniony w wydarzeniu paschalnym, podkreśla, że Chrystus zmartwychwstały prawdziwie żyje i mieszka w każdym z nas od chwili Chrztu świętego, napełnia nas miłością i pełnią swego Ducha. Ten fakt uzasadnia naszą nadzieję, która jest w nas. Nie jest ona tylko pojęciem, uczuciem. To konkretna Osoba, Pan Jezus, którego rozpoznajemy, jako żywego i obecnego w nas i w naszych braciach. O Nim mamy świadczyć naszym życiem, postępując, tak, jak On postępował. Nadzieja, która mieszka w naszych sercach nie może być w nas skryta. Koniecznie musi być widoczna na zewnątrz, przejawiając się pokorą, miłosierdziem, łagodnością, szacunkiem i życzliwością wobec bliźnich. Dlatego św. Piotr stwierdza, że lepiej cierpieć, czyniąc dobrze, aniżeli czyniąc źle (w. 17). Zachęca, byśmy przebaczali i błogosławili innym, promieniując w świecie, jako żywe znaki nadziei, stając się w ręku Boga narzędziami pocieszenia i pokoju.

Wśród polskich pielgrzymów byli dziś członkowie Komitetu Światowych Dni Młodzieży z Krakowa pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza i bp. Damiana Muskusa, Polska Szkoła przy kościele św. Genowefy w Paryżu, młodzież z Gimnazjum Księży Salezjanów z Poznania, grupa pielgrzymów ze Szkoły Podstawowej im. Świętego Franciszka z Asyżu w Egiertowie, Biuro Podróży FAMA TOUR z Zelowa, Biuro Podróży „Mondo Travel” Warszawa, pracownicy firmy budowlano-remontowej Paczka Józef z Nowego Targu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 sierpnia

Wtorek, XVIII Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
«Jeśli zaś ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Jr 30,1-2.12-15.18-22; Ps 102,16-21.29 i 22-23; Mt 15,1-2.10-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter