22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Moskwa: dziś pogrzeb Aleksieja Nawalnego

Ocena: 0
250

O godz. 14.00 (12.00 czasu polskiego) w cerkwi ikony Matki Bożej „Ukój mój smutek” na osiedlu Marjino w Moskwie rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Aleksieja Nawalnego.

Nie wiadomo, jak będzie wyglądała ceremonia pogrzebowa. Tradycyjny pogrzeb prawosławny odbywa się najczęściej przy otwartej trumnie, do której w czasie liturgii podchodzą procesyjnie członkowie rodziny i przyjaciele, aby się pożegnać. Żona opozycjonisty Julia Nawalna podkreślała, że tysiące osób chce pożegnać Aleksieja. Nie wiadomo, czy zostaną oni wpuszczeni do cerkwi i czy będą mieli możliwość podejścia do trumny.

Pochówek odbędzie się na Cmentarzu Borysowskim, około 30 min. piechotą od cerkwi.

Lider rosyjskiej opozycji zmarł nagle 16 lutego w więzieniu kolonii karnej nr 3 w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym. Miał 47 lat.

Przez 9 dni władze nie chciały wydać matce ciała syna, nalegając na potajemny pochówek, później zespół współpracowników Nawalnego napotykał na trudności w znalezieniu miejsca, gdzie mogłaby się odbyć uroczystość ostatniego pożegnania. Prześladowano również osoby, które chcąc uczcić pamięć opozycjonisty składały kwiaty przy pomnikach represjonowanych w różnych miastach Rosji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 czerwca

Sobota, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,
aby was ubóstwem swoim ubogacić.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 24-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter