24 stycznia
niedziela
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Na Jasną Górę dotarła XV Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa

Ocena: 4.6
731

584 osoby z 47. małych, rowerowych grup z całej Polski wspólnie wjechało 11 lipca przed południem pod Szczyt jasnogórski w ramach 15. Jubileuszowej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa i restrykcyjne przepisy sanitarne pielgrzymka liczyła o tysiąc rowerzystów mniej niż w ubiegłym roku.

Fot. PAP/Waldemar Deska

Wszystkie grupy wyruszały w różnym czasie, niezależnie od siebie ze swoich miejsc w całej Polsce, by tradycyjnie już spotkać się 11 lipca przy częstochowskim kościele św. Zygmunta i wspólnie wjechać Aleją Najświętszej Maryi Panny do sanktuarium jasnogórskiego.

Na jasnogórskim szczycie przybyłych w deszczu pielgrzymów - rowerzystów witał ks. Karol Mazur, sekretarz Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej, wymieniając poszczególne grupy, które dotarły przed oblicze Matki Bożej Jasnogórskiej. Towarzyszył mu w imieniu Jasnej Góry podprzeor klasztoru o. Marcin Ciechanowski.

Jak się jedzie rowerem, to pod górę trudniej jest jechać, pod Jasną Górę, i może nie było łatwo szczególnie w takiej pogodzie. Dziękuję w imieniu wszystkich paulinów za to, że przyjeżdżacie tutaj co roku, do Matki Bożej. To jest też wasz dom, ponieważ to jest dom naszej Matki

- mówił o. Ciechanowski.

Wg komunikatu Biura Prasowego Jasnej Góry przyjechano: ze Zwolenia, Żelechowa w diec. siedleckiej, z Radomia (3 grupy, w tym Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej), z Opatowa, Jaworzna, Biłgoraja, Parczewa, Włodawy, Warszawy (Grupa Historycznego Towarzystwa Sportowego), Modliszewic w diec. radomskiej, Uścimowa, Cieszyna, Gielniowa, Siedlec, Międzyrzeca Podlaskiego, Księżpola w diec. zamojsko-lubaczowskiej, Piaseczna, Szydłowca, Gliwic, Poznania, Cyprzanowa, miejscowości Sulbiny, Tarnowa, Chełma, Rybnika, Starego Sącza, Jastrzębia Zdroju, Bytomia, Huty w diec. kaliskiej, Gołębia w arch. lubelskiej, z miejscowości Nowosielce w arch. przemyskiej, Jasła, Wohynia w diec. siedleckiej, Huty Mińskiej, Tychów, Leszna, Opatowa, Polkowic, Katowic, Krakowa, Myszkowa, Korytnicy w diec. siedleckiej, a także 11. Pielgrzymka Rowerowa Diec. Koszalińsko-Kołobrzeskiej, która przemierzyła w drodze na Jasną Górę 650 km.

Pielgrzymi rowerowi jechali do Częstochowy we własnym zakresie i według swojego regulaminu.
Dla rowerowych pielgrzymów Mszy św. o godz. 10.00 na jasnogórskim szczycie przewodniczył ks. Jerzy Grochowski, koordynator Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej, a koncelebrowali m.in. księża sekretarze pielgrzymki – ks. Karol Mazur i ks. Grzegorz Wójcik.

Po Eucharystii poszczególne grupy przeszły do Kaplicy Cudownego Obrazu na krótką modlitwę.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 stycznia

Niedziela, III Tydzień zwykły
+ Trzecia Niedziela zwykła
«Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi».
+ czytania liturgiczne (rok B, I): Jon 3,1-5.10; Ps 25, 4-6.7bc-9; 1 Kor 7,29-31; Mk 1,14-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Szukanie sensu (tygodnik Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter