18 stycznia
piątek
Piotra, Małgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Najczulsza Matka na Kamionku

Ocena: 0
958

- Do wielkich rzeczy jesteśmy powołani - zwrócił uwagę w swojej homilii biskup Romuald Kamiński podczas Mszy Świętej w Konkatedrze na warszawskiej Pradze. Przewodniczył on Eucharystii rozpoczynającej peregrynację kopii Jasnogórskiego Wizerunku w parafii na Kamionku.

fot. Michał Pietruszka/Idziemy

W środę 16 maja Konkatedrę pw. Bożego Ciała na Kamionku nawiedziła kopia Jasnogórskiego Wizerunku. Uroczystej Mszy Świętej stanowiącej początek peregrynacji przewodniczył biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński. Podczas Mszy Świętej biskup Kamiński udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

- Czuj się dobrze wśród nas, jak mama wśród swoich dzieci bo chcemy Cię słuchać - mówił podczas powitania proboszcz konkatedralnej parafii ks. Wacław Madej

W swojej homilii biskup Kamiński powiedział, że czas nawiedzenia jest czasem zatrzymania się i zwolnienia naszego życia - Mamy pośród siebie Matkę, ona jest szczególnym Świadkiem i Nauczycielem, mamy czas żeby wiele rzeczy zrozumieć i wyruszyć  potem w kolejny etap życia pełni innej perspektywy – mówił ordynariusz.

Kaznodzieja mówiąc o tym, aby przemyśleć i zrozumieć swoje życie, pokreślił naszą misję wobec innych - Jesteśmy odpowiedzialni za wiarę innych, więc umacniajmy się, aby potem być nauczycielami i świadkami.

Mówiąc o odpowiedzialności biskup zwrócił się ze swoim przesłaniem do przyjmujących sakrament bierzmowania. - Waszym zadaniem jest rozpoznanie życiowego powołania, rozpoznanie tego, czego od Was chce Bóg.  Sakrament jest po co, aby pomóc wypełnić nam pragnienie Boga – apelował do młodych.

- Matka Boża jest dla mnie bardzo ważna przede wszystkim dlatego, że wyprosiła mi u Boga wiele łask, przede wszystkim dwóch moich synów, którzy teraz mają już swoje dzieci. Prosiłam o dzieci przez 6 lat i naprawdę mi pomogła – mówiła przybyła na Mszę Świętą Zofia Sulińska.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -