24 marca
piątek
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa w sprawie kard. Ouelleta

Ocena: 0
635

Papież Franciszek uznał, że nie ma wystarczających elementów, by otworzyć proces kanoniczny przeciwko prefektowi Dykasterii ds. Biskupów kard. Marcowi Ouelletowi, oskarżanemu przez kobietę o napaść seksualną. Poinformowało o tym Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

fot. twitter.com/agencja_KAI/

Kard. Marc Quellet znalazł się w gronie 88 duchownych archidiecezji Quebec, wobec których złożono w Kanadzie pozew zbiorowy, oskarżając ich o molestowanie seksualne w okresie od lat 40. XX wieku. Kardynał miał się tego dopuścić w 2008 roku, gdy był arcybiskupem Quebecu wobec 23-letniej wówczas kobiety, która w dokumentach jest identyfikowana jako „F”.

Komunikat watykański informuje, że zakończyło się wstępne dochodzenie w sprawie oskarżeń pod adresem kardynała. Przeprowadził je na zlecenie Franciszka jezuita o. Jacques Servais. Jego konkluzja brzmi, że nie ma uzasadnionego powodu, by rozpocząć śledztwo w sprawie molestowania seksualnego przez kard. Quelleta.

Ani w swoim raporcie pisemnym przesłanym Ojcu Świętemu, ani w swoim świadectwie za pośrednictwem Zooma, którego wysłuchałem następnie w obecności członka komitetu diecezjalnego ad hoc, osoba ta nie wniosła oskarżenia, które mogłoby dostarczyć materiału dla takiego śledztwa

- napisał o. Servais, cytowany przez dyrektora watykańskiego Biura Prasowego.

Komunikat stwierdza, że podstawie tego zapewnienia i po dalszych merytorycznych konsultacjach „Papież Franciszek oświadcza, że??nie ma wystarczających elementów, aby wszcząć kanoniczne śledztwo w sprawie molestowania seksualnego osoby F. przez kardynała Quelleta”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 marca

Piątek, IV tydzień Wielkiego Postu
Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 7, 1-2. 10. 25-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter