28 marca
wtorek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowy transport solidarności z Watykanu do Zaporoża

Ocena: 1.3
155

Jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski, poinformował o nowej fali solidarności z cierpiącą Ukrainą. Zebrano 300 tys. euro, które pozwoliły na zakup kolejnej partii podkoszulek termicznych, ciepłych ubrań oraz generatorów dla stref przyfrontowych, szczególnie dotkniętych spotęgowanymi przez zimno skutkami wojny.

fot. Vatican Media

Głównym centrum solidarności są pomieszczenia parafii greckokatolickiej Mądrości Bożej w Rzymie. Duża ciężarówka ze Słowacji wyjechała wczoraj w rejon Zaporoża, jednego z epicentrów wojny na Ukrainie, od miesięcy nękanego przez rosyjskie bombardowania. W ciągu 48 godzin pomoc dotrze do celu. Tę wiadomość przekazał Radiu Watykańskiemu kard. Konrad Krajewski, który ostatnio w dniach przedświątecznych po raz kolejny zasiadł za kierownicą furgonetki, aby przywieźć około czterdziestu generatorów prądu i ogromną ilość podkoszulek termicznych zebranych przez Dykasterię ds. Posługi Miłosierdzia za pośrednictwem platformy solidarnościowej.

fot. PAP/Viacheslav Ratynskyi, UKRAINA KIJÓW ALARM PRZECIWLOTNICZY

Jest to łańcuch dobroci ludzi, którzy pomagają Ukraińcom dodatkowo cierpiącym w obecnym czasie z powodu zimna” – powiedział jałmużnik papieski. 19 grudnia kard. Krajewski sam przybył do Lwowa dużym vanem i po udzieleniu wsparcia w różnych okolicznych miejscach ruszył do Kijowa, aby przywieźć kontyngent pomocy i zatrzymać się na celebrowanie Bożego Narodzenia. Wyprawie tej towarzyszyły także bliskość i błogosławieństwo Papieża Franciszka. Święta wojenne wśród mrozu i ciemności z powodu reglamentacji energii elektrycznej łagodzone były ciepłem dostarczanym przez generatory. Misja humanitarna Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia na Ukrainie trwa cały czas i ciągle jest odnawiana.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Wtorek, V tydzień Wielkiego Postu
Sprawiedliwości Twojej nie kryłem w głębi serca,
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 8, 21-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter