21 kwietnia
niedziela
Anzelma, Bartosza, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Obchody w katedrze

Ocena: 4.98
1181

W Katedrze pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie, w niedzielę 13 sierpnia, odbyła się Msza św. z okazji obchodów 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej, podczas której armia odradzającej się Polski zatrzymała pochód bolszewików na całą Europę.

fot: Paweł Złowocki


Uroczystości przewodniczył bp Jacek Grzybowski, biskup pomocniczy diecezji warszawsko- praskiej. Na Eucharystię przybyło wielu wiernych z całej stolicy. Pojawił się też przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej. Wspólnie modlili się również słuchacze Radia Warszawa. Homilię wygłosił ksiądz biskup Romuald Kamiński.

Pasterz zwrócił uwagę na to, że aby móc czynić dobro:

 

„Potrzebne jest codzienne budowanie mocnych fundamentów, poprzez solidne zaplecze modlitewne, lekturę Pisma świętego i regularne przyjmowanie sakramentów. To przygotowuje nas do tego, abyśmy mogli wyjść do drugiego człowieka"

 

– powiedział bp Kamiński. Przywołał również życiorysy ks. Ignacego Skorupki oraz gen. Józefa Hallera, podkreślając, że „wydarzenia, które miały miejsce w dziejach Polski potwierdzają, iż ile razy Polacy szturmowali niebo modlitwami, tyle razy przychodziło zwycięstwo”.

Na koniec homilii biskup wskazał jak ważna jest wdzięczność za bohaterów historii. – Dziękujmy Bogu za tych wszystkich, którzy poświęcili życie w walce za naszą ojczyznę – powiedział pasterz diecezji. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewniła orkiestra. Eucharystia, która odbyła się w niedzielę to początek obchodów, które będą trwały do 15 października.

 

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 kwietnia

Czwarta Niedziela Wielkanocna
Niedziela Dobrego Pasterza
Ja jestem dobrym pasterzem
i znam owce moje, a moje Mnie znają.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 10, 11-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz "Idziemy" - Powołani do łączenia kropek

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter